Son Dakika Haberler

Pınar Gültekin’in katilinin dün tutuklanan kardeşi: Abime ne yaktığını sordum, bozuk kokoreçleri yaktığını söyledi

Pınar Gültekin’in katilinin dün tutuklanan kardeşi: Abime ne yaktığını sordum, bozuk kokoreçleri yaktığını söyledi
Okunma : Yorum Yap

Pınar Gültekin’in katilinin dün tutuklanan kardeşi: Abime ne yaktığını sordum, bozuk kokoreçleri yaktığını söyledi


Pınar Gültekin’in katili Cemal Metin Avcı’nın dün tutuklanan kardeşi Mertcan Avcı’nın ifadesi ortaya çıktı. İfadeye göre, katilin kardeşi Mertcan Avcı, “Ağabeyime ne yaktığını sordum. ‘Dükkanda kalan ve bozulan kokoreçleri yakıyorum’ yanıtını verdi” dedi. Avukat Epözdemir ise, Mercan Avcı ile ilgili “İfadeleri çelişki dolu” yorumunda bulundu.

Dün ‘delil karartmak’ suçlamasıyla tutuklanarak cezaevine gönderilen Pınar Gültekin’in katili Cemal Metin Avcı’nın kardeşi Mertcan Avcı’nın ifadesi ortaya çıktı. 

Avcı’nın ifadesinde şunları söylediği öğrenildi:

“Ağabeyim, olay akşamı beni WhatsApp üzerinden aradı. Karabağlar’da bulunan bağ evine gelmemi istedi. Ağabeyimin konuşmasında bir heyecan ve bir gariplik yoktu, daha doğrusu hatırlamıyorum. Ağabeyimin beni çağırması üzerine elektrikli bisikletime binerek bağ evinin yoluna koyuldum. Bağ evine gittiğimde ağabeyim, bahçede bir şeyler yakıyordu. Alevler normal boyuttaydı. Varilin etrafında benzin bidonu görmedim fakat odun parçaları vardı. Hatta alevler bayağı yükselmiş, varilin üzerindeki yaprakları yakmıştı. Ağabeyime ne yaktığını sordum. Ağabeyim de bana bardaki kokoreçlerin bozulduğunu ve bozulan kokoreçleri yaktığını söyledi. Tuhaf bir koku hissettim ancak rahatsız olmadım. Yanan alevlerin içerisine baktım, alevlerden dolayı bir şey göremedim. Ağabeyim, bağ evinden geldikten 15-20 dakika sonra ‘Yengenle kavga ettim’ diyerek, arabasına binerek bağ evinden ayrıldı. Ağabeyim gittikten sonra bağ evine girdim. Hiçbir gariplik yoktu. 1.5 saat yalnız kaldım. Depoda bulunan biraları düzenledim. Varile hiç dokunmadım. Varil yanmaya devam ediyordu, Ağabeyim tekrar 20:30 sıralarında bağ evine geldi, ben de bağ evinden ayrılarak, bara geçtim.”

Avukat Epözdemir: Davanın peşindeyiz


Mertcan Avcı’nın suç delillerini gizleme, yok etme ve değiştirme suçundan tutuklandığını ifade eden Gültekin ailesinin avukatı Rezan Epözdemir, şüphelinin ifadesinin çelişkilerle dolu olduğunu savunarak şunları ifade etti:

“Olay yerine gittiğinde varilden kötü bir koku geldiğini, ağabeyine bu kokuyu sorduğunu, ağabeyinin ise ‘Dükkanda kalan ve bozulan kokoreçleri yakıyorum’ yanıtını aldığını öne sürüyor. Tamamen ezberletilmiş, kurgulatılmış bir ifade ileri sürüyor. HTS kayıtlarında görüldüğü üzere ağabeyi kendisini olay yerine çağırdığında, niçin 1.5 saat beklemiş? Bozulan kokoreçler, bardan olay yeri olan bağ evine götürülüp orada mı yakılmış? Nasıl bu beyana itibar eder.”

‘Başka faillerin de olduğunu düşünüyoruz’


Avukat Epözdemir, “Cinayete iştirak ihtimali şüphesiz var. Çünkü olay saatinde ve olay yerinde. Maktulenin vücudu yandığı için cinayetin saatini ve ölüm sebebini tam olarak bilmiyoruz. Bunlar yargılama sırasında aydınlığa çıkacaktır. Kardeşi dışında başka faillerin de olduğunu düşünüyoruz. İlk günden itibaren bu davanın peşindeyiz, Pınar’ın ailesi ile birlikte davamızı, iddialarımızı ortaya çıkaracağız” dedi.

Sputnik, İznews

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)