Son Dakika Haberler

Polis Mardin’de oyun oynayan zihinsel engelli çocuğu ateş ederek gözaltına aldı

Polis Mardin’de oyun oynayan zihinsel engelli çocuğu ateş ederek gözaltına aldı
Okunma : Yorum Yap

Polis Mardin’de oyun oynayan zihinsel engelli çocuğu ateş ederek gözaltına aldı

Polis, Mardin’in Nusaybin ilçesinde bir sitenin bahçesinde oynayan çocukları havaya ateş ederek kovaladı. Diğer çocuklar kaçarken kaçamayan bir çocuk polis tarafından tutularak zorla gözaltına alınmak istendi. Zihinsel engelli olduğu belirtilen çocuğun görüntüleri sosyal medyada büyük tepki çekti.

Sosyal medya hesabından paylaştığı görüntülerde silah seslerinden sonra çocukların korkarak kaçtıkları, polisin elinde silahla “kaçma lan” diye bağırarak bir çocuğu gözaltına aldığı görülüyor. Silah sesinden sonra çocukların ağlama sesleri, çığlıkları duyuluyor. Daha sonra polis bir elinde çocuk, bir elinde silahla KİRPİ diye bilinen zırhlı aracın yanına götürüyor. Polisin gözaltına aldığı çocuğun zihinsel engelli ve isminin Bahoz olduğu, eve gittikten sonra da saatlerce titrediği belirtildi.

‘HER YETKİYİ SORGUSUZ, SUALSİZ VERİRSEN OLACAĞI BUDUR’

Görüntüleri Twitter hesabından paylaşan HDP Kocaeli milletvekili Ömer Faruk Gergerlioğlu İçişleri Bakanlığını da etiketleyerek, “Bu ne ya..!? Nusaybin olunca mı bu pervasızlık? @TC_icisleri Zihinsel engelli bir çocuğa hem de bu muamele..! Her yetkiyi sorgusuz, sualsiz verirsen sonuç budur!” diyerek tepki gösterdi.

“POLİS ÇOCUKLARA SİLAHLA MÜDAHALE EDİYOR”

HDP Grup Başkanvekili ve Siirt milletvekili Meral Danış Beştaş Twitter hesabından, “Anlattıklarımıza inanmayanlar lütfen görüntüyü sonuna kadar izleyin. Polis Nusaybin’li çocuklara silahla müdahale ediyor. İçişleri Bakanlığı’ndan derhal açıklama bekliyoruz.. Bu polisler sokaklarda hala serbestçe geziyor mu???” diye yazdı.

“GEÇEN ÇOCUĞU ÖLDÜREN KAFA”

Sanatçı Atilla Taş da Adana’da polis kurşunuyla öldürülen Suriyeli 17 yaşındaki genci hatırlatarak, “İğrenç bi hareket, yazıp yazıp sildim. Polis ya yetkisi ve silahı var ya, çocuğa gösteriyor arkadaş. Geçen çocuğu öldüren kafa! Hey koççum benim delikanlıya bak hele! Madalya takın buna!” sözleriyle tepkisini dile getirdi.

Söz konusu görüntüleri izlemek için TIKLAYIN

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)