Son Dakika Haberler

Prof. Dr. Ahmet Saltık’a korona açıklamaları nedeniyle tehdit yağıyor!

Prof. Dr. Ahmet Saltık’a korona açıklamaları nedeniyle tehdit yağıyor!
Okunma : Yorum Yap

Prof. Dr. Ahmet Saltık’a korona açıklamaları nedeniyle tehdit ve hakaret yağıyor! ‘Açız’ diyen vatandaşa ‘geber’ diyen Noğay: “Şizofren beyinli prof.”


Koronavirüse karşı kritik uyarılarda bulunan Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi Halk Sağlığı Uzmanı Prof. Dr. Ahmet Saltık’a yaptığı açıklamalar nedeniyle sosyal medya üzerinden tehdit, hakaret ve küfür yağdı. Saltık, “Bilim Kurulu siyasi otoriteye sözünü geçiremezse istifa etmeli” demiş ve Bilim Kurulu’nun kararlarını uygulamayan siyasi oteritenin de istifa etmesi gerektiğini vurgulamıştı.

“3-4 hafta Cumartesi-Pazar arka arkaya halkı koronavirüse karşı evlerinden çıkarmadan tarayın” önerisinde bulunan Saltık’ı Facebook üzerinden bir şahıs “kanınızı içeceğiz” diyerek tehdit etti. Saltık’a “kaçacak delik arayacaksınız, çok az kaldı” diye tehdit savuranlar da oldu.

Koronavirüse karşı kritik uyarılarda bulunan Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi Halk Sağlığı Uzmanı Prof. Dr. Ahmet Saltık, sözleri nedeniyle sosyal medya üzerinden tehdit, hakaret ve küfürlere maruz kaldı.

PROF. SALTIK: BİN ÖLÜM NEREDEN GELDİ?


“Geçene sene bir ayda 35 bin kişi öldüyse bu yıl 37 bin ölüm olduysa, 2 bin fazlalık varsa siz de koronavirüs ölümlerini bin kişi dediyseniz bu bin ölüm nereden geldi? Bu fazladan ölümlerin nedeni ne? Nerede öldü bu insanlar? İdlib’deki çatışmalarda mı şehit oldu haberimiz yok? Bu ölenlerin yaşı, cinsiyeti nedir? 20-30 yaşında Mehmetçik değilse; kadınsa, çocuksa, yaşlıysa, İdlib’de değilse koronavirüsten öldü demektir” ifadelerini kullanan Saltık, yoğun tehdit aldı.

“KAÇACAK DELİK ARAYACAKSINIZ, KANINIZI İÇECEĞİZ”


Troller Saltık’ın bu açıklamalarından sonra tehditler, hakaretler, küfürler yağdırdı. Troller Saltık’a, “vatan haini, Ermeni dölü, FETÖ’cü’ gibi iftiralar atarken Facebook üzerinden bir şahıs “kanınızı içeceğiz” diyerek tehdit etti. Bir başkası ise, “kaçacak delik arayacaksınız, çok az kaldı” diye yazdı.

YURTTAŞA “GEBER” DİYEN BÜROKRAT DA HAKARETLER YAĞDIRDI


Saltık’a iftira ve hakaretlerde bulunanların arasında fakir bir yuttaşa “geber” diyerek nefret saçan ve görevden alınan İstanbul Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdür yardımcısı Nail Noğay da bulunuyor. Noğay koronavirüse karşı akla ve bilime davet eden Saltık hakkında şunları yazdı:

“Şizofren beyinli prof. Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi Halk Sağlığı Anabilim Dalı Prof. Dr. Ahmet Saltık’ı protesto ediyor insanlıktan nasibini almamış bir beyinsizdir diyorum. Cahil bir mahluktur diyorum. “


Yazılan mesajlardan bazı örnekler:

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)