Son Dakika Haberler

AKP’lilerin ve İsmailağa’nın “öldürülsün” çağrısı yaptığı Prof. Dr. Mustafa Öztürk istifa etti

AKP’lilerin ve İsmailağa’nın “öldürülsün” çağrısı yaptığı Prof. Dr. Mustafa Öztürk istifa etti
Okunma : Yorum Yap

AKP’lilerin ve İsmailağa’nın “öldürülsün” çağrısı yaptığı Prof. Dr. Mustafa Öztürk istifa etti

Gizli çekildiği anlaşılan bir görüntünün servis edilmesiyle yeniden hedef haline getirilen ilahiyatçı Prof. Mustafa Öztürk, istifa ettiğini açıkladı. Görüntüde “Kuran’da öyle küfürler var ki, Allah dili olabilir mi? İnsani dil olamaz mı? Olabilir…” diyen Öztürk, uzun zamandır AKP ve cemaatlerin hedefindeydi. Öztürk, çok sayıda ölüm tehdidi aldığını açıklamıştı.

Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi öğretim üyesi ve Karar Gazetesi yazarı Prof. Dr. Mustafa Öztürk, Kuran’daki bazı ayetler üzerine yaptığı konuşma sonrası AKP medyasında ve islamcı cenahta hedef oldu.

Öztürk sosyal medya hesabından dekanlığa yönelik “Emekliliğimi talep ediyorum. Bu konuda gereken işlemlerin yapılmasını saygılarımla arz ederim” ifadelerini içeren bir belge paylaştı.

Uzun süredir tehditler alan ve zaman zaman sosyal medyada hedef haline getirilerek linç edilen Öztürk, paylaşımına ilişkin değerlendirmesinde ise “Bugün itibariyle akademiye, akademisyenliğe ve ilahiyat alemine veda ediyorum. Artık yeter. Benden bu kadar” diye yazdı.

Prof. Öztürk, sosyal medyada paylaşılan ve kesildiği savunulan videodaki ifadelerinden dolayı linç edilmişti.

Öztürk konuşmasında, “Kur’an’da 23 sene Velid bin Mugire aşağı Asbil Vahil yukarı deyip bütün kadrajını Hicaz-Taif-Medine’ye sıkıştırmış ve insanlığa son söyleyeceği sözün çapı oradaki 3-5 lavuk müşrik. Ve o müşriğe Kur’an’da öyle küfürler var ki. Bir tanesini okuyayım mı size Kalem Suresi… (Hem kel hem fodul ve p.ç)” ifadesini kullanıyor. “Bu Allah dili olabilir mi?” diye soran Öztürk, “İnsani dil olamaz mı? Olabilir. Yanmış canı. Feverandır. Olabilir üstadım olabilir.” diyor.

YANDAŞ MEDYA İHRAÇ TALEBİNDE BULUNDU

Konuşmayı haberleştiren Yeni Şafak, Takvim, Star Gazetesi, En Son Haber gibi AKP yanlısı yayın organları, Öztürk’ün üniversiteden ihraç edilmesini istedi.

İSMAİLAĞA CEMAATİNİN HEDEFİNDE

Öztürk’ü hedef gösterenler arasında İsmailağa cemaatinin “ekran yüzü” “Cübbeli Hoca” diye bilinen Ahmet Mahmut Ünlü de vardı. Ünlü, sosyal medyada oluşturulan “#MustafaÖztürkİhraçEdilsin” etiketini kullanarak “Kur’ân’ın vahiy olduğunu inkâr eden Mustafa Öztürk’ün ilâhiyatta hâlâ çocuklarımızı zehirlemesine ne kadar daha göz yumacaksınız?” diye yazıp “Vebâldesiniz! Allâh size soracak!” ifadelerini kullandı.

AÇIKÇA ‘ÖLÜM’ İSTEDİ

Ünlü’nün cemaat müritleri ve islamcılar tarafından çokça paylaşılan bu çağrısına yanıt verenlerden birinin sözleri ise diğerlerinden hayli farklı oldu. Twitter’da @krtll_hf kullanıcı adlı hesaptan Öztürk’e hem ağır hakarette bulunuldu hem de öldürülmesi gerektiği söylendi.

ERDOĞAN VE YILDIRIM’LA BOY BOY FOTOĞRAFLAR

Instagram’da da kullandığı asıl ismi Fikret Kartal olan bu sosyal medya kullanıcısı, son dönemde AKP’li gençlerin nasıl lüks ve şatafat içinde yaşadığını ortaya koyan paylaşımlarıyla dikkat çeken “AKP çocukları” isimli hesap tarafından afişe edilmişti.

O hesabın yaptığı paylaşımlarda, Fikret Kartal isimli şahsın AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan ile AKP İzmir Milletvekili ve eski Başbakan Binali Yıldırım’la fotoğrafları bulunuyor. Instagram hesabında bayrak ve elinde tüfekle boy gösteren Kartal’ın bunun yanı sıra Cumhurbaşkanlığı Sarayı’nın içerisinde fotoğrafları da yer alıyordu.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)