Son Dakika Haberler

Putin’in muhalifi ‘zehirlendi’: Çay içtikten sonra acıyla çığlık atmaya başladı

Putin’in muhalifi ‘zehirlendi’: Çay içtikten sonra acıyla çığlık atmaya başladı
Okunma : Yorum Yap

Putin’in muhalifi ‘zehirlendi’: Çay içtikten sonra acıyla çığlık atmaya başladı

Rusya muhalefet lideri Aleksey Navalny ‘zehirlendi’.

Rusya muhalefet lideri Aleksey Navalny zehirlendi. Putin’in muhalifi Navalny’i taşıyan tarifeli uçağın Omsk havalimanına acil iniş yaptığını aktaran basın sözcüsü Kira Yarmiş, ‘kasıtlı bir zehirlenmeden’ şüphelendiklerini söyledi. Rusya’nın Omsk şehrinde bir hastanede yoğun bakımda olan Navalny’nin hayati tehlikesi devam ediyor.

Instagram’da djpavlin hesabının sahibi Pavel Lebedev, Navalny’yle aynı uçağa binenler arasındaydı. Navalny’yi Tomsk Havalimanında bardaktan bir içecek içerken görüntüleyen Moskova yolcusu, ilerleyen dakikalarda Navalny’nin uçaktaki yardım çığlıklarını da kayda aldı ve Instagram hesabından hikâye olarak paylaştı.

Sözkonusu görüntüyü izlemek için *TIKLAYIN

“Çayına karıştırılmış olabilecek bir maddeden şüpheleniyoruz”

Yolsuzluk karşıtı kampanyalarıyla bilinen Navalny’nin sözcüsü Kira Yarmiş, Twitter’dan olayla ilgili ayrıntıları paylaştı:

“Bu sabah Navalny, Tomsk’tan Moskova’ya dönüyordu. Uçuş sırasında kötü hissetti. Uçak Omsk’a acil iniş yaptı. Toksik zehirlenme yaşıyor. Şu anda hastaneye gidiyoruz. Aleksey’in çayına karıştırılan bir şeyle zehirlendiğinden şüpheleniyoruz. Sabahtan beri içtiği tek şey buydu. Doktorlar, toksik maddenin sıvıdan daha hızlı emildiğini söylüyor. Bilinci şu an için kapalı.”

Hastane yetkilisi: ‘Doktorlar hayatı için savaşıyor’

Navalny’nin yattığı Omsk 1 nolu Acil Polikliniği’nde başhekim Anatoli Kalinichenko, genç siyasetçinin durumunun ciddi ama stabil olduğunu belirtti, “Doktorlarımız hayatını kurtarmak için elinden geleni yapıyor” dedi.

“Hastanede doktordan çok polis var”

Sözcü Yarmiş, Twitter’dan yaptığı son açıklamalarda ise şunları söyledi:

“Aleksey’in bilinci hâlâla kapalı, ventilatör ünitesine bağlandı. Polisler talebimiz üzerine hastaneye geldi.” Hastaneye çok sayıda polisin intikal ettiğini söyleyen sözcü, “şu an burada doktordan çok polis var” dedi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)