Son Dakika Haberler

Reisçi Trabzon Valisine: Erdoğan gidici, sonra yok ben duymamıştım demeyin

Reisçi Trabzon Valisine: Erdoğan gidici, sonra yok ben duymamıştım demeyin
Okunma : Yorum Yap

Reisçi Trabzon Valisine: Erdoğan gidici, sonra yok ben duymamıştım demeyin…

-Reisçiliğini gizlemeyen valinin mesajı tepki topladı. Ustaoğlu’na yüzlerce sosyal medya kullanıcısı vali olduğunu hatırlattı.

Boğaziçi direnişini bitirmek için polisin sert müdahalesi ve tutuklama dahil her yolu deneyen iktidar başarılı olamadığı gibi öğrencileri ‘terörist’ diyerek hedef gösterdiği için tüm Türkiye’yi karşısına aldı.

İktidar, bu başarısızlığını sosyal medyada trol ve yandaşların attığı destek tweetleri ile gölgelemeye çalışıyor. Yandaşların sosyal medyada #Erdoğanınyanındayız etiketiyle başlattıkları çalışmaya valiler, kaymakamlar bile destek verme ihtiyacı hissediyor.

Trabzon Valisinden açık destek

Trabzon Valisi İsmail Ustaoğlu da bu kampanyaya destek veren isimlerden. AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’la çektirdiği bir fotoğrafı bu etiketle paylaşan İsmail Ustaoğlu, üstüne de “Dün, bugün, yarın ve her daim… Erdoğan” yazdı.

AKP’liliğini ve de reisçiliğini hiç gizleme ihtiyacı hissetmeyen valinin mesajı sosyal medyada tepki topladı. Ustaoğlu’na yüzlerce sosyal medya kullanıcısı vali olduğunu hatırlatırken, CHP Parti Meclisi üyesi Eren Erdem mesajı “Devletin valisi?” ifadeleriyle paylaştı.

YARIN DA DÖNECEKSİNİZ!

HDP’li siyasetçi Ziya Pir ise Vali Ustaoğlu’na “Senin gibiler daha düne kadar ‘mücahit Erbakan’ sloganı atıyordu, güç elinden gidince de hakaret etti. Yarın da döneceksiniz ve her daim döneksiniz!” ifadeleriyle bu paylaşıma tepki gösterdi.

‘SONRA DEMEYİN YOK BEN DUYMAMIŞTIM…’

İktisatçı yazar Mustafa Sönmez ise Trabzon Valisi Ustaoğlu’na hesap kitap yapma önerisinde bulunarak şunları söyledi:

“Erdoğan’ın iktidarda kalacağı sadece 1-2 yıl var; gidici. Herkes buna göre yapsın hesabını. İktidardan düşünce çalışmayan hukuk çalışacak, defterler açılacak, yargı işini yapacak. Herkes hesabını kitabını 1-2 yıla göre yapsın Sonra demeyin yok ben bilmiyordum, ben duymamıştım:))”

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)