Son Dakika Haberler

Eski ticaret bakanı Ruhsar Pekcan’a ait şirket bozuk ürünleri yeniden piyasaya sürdü

Eski ticaret bakanı Ruhsar Pekcan’a ait şirket bozuk ürünleri yeniden piyasaya sürdü
Okunma : Yorum Yap

Eski ticaret bakanı Ruhsar Pekcan’a ait şirket bozuk ürünleri yeniden piyasaya sürdü…

Eski ticaret bakanı Ruhsar Pekcan’ın şirketinin bozuk ürünleri yeniden piyasaya sürdüğü öne sürüldü.

Şirketinden kendi bakanlığına piyasadan daha pahalıya ürün satan Eski Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan şimdi de bozuk dezenfektan iddiasıyla gündemde.

Halk TV’den İsmail Saymaz’ın haberine göre Nanoksia merkezinde çekilen videoda, bozulan ve tortu oluşan dejenfektanların süzülerek, yeniden satışa hazırlandığı görülüyor. Bozuk dezenfektanları süzen erkek çalışanın, şişe içinde oluşan tortuları yanındakilere tarif ederek, “Çizgi olanları alma, onlar mantar olmuş” dediği duyuluyor. 

Videoda  dezenfektanları süzen kişinin Ruhsar Pekcan’ın eşi Hasan Pekcan’ın İsmail isimli şoförü, konuştuğu kişinin de yine Hasan Pekcan’ın Gül isimli sekreteri olduğu iddia edildi.

Pekcanlara ait Nanoksia adlı şirketin, bakanlığa piyasanın üzerinde bir fiyata dezenfektan sattığı ortaya çıkmıştı. Bakanlık da söz konusu satışı kabul etmişti. Görevinden alınan Ruhsar Pekcan’ın yerine Mehmet Muş atanmıştı. Pekcan’ın ardından, Ağustos 2018’den bu yana yardımcılığını yürüten Gonca Işık Yılmaz da görevinden alınmış, yerine Mustafa Tuzcu atanmıştı.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)