Son Dakika Haberler

Ruhsar Pekcan’ın kiralık evine yapılan 380 bin liralık tadilat da bakanlık tarafından ödenmiş

Ruhsar Pekcan’ın kiralık evine yapılan 380 bin liralık tadilat da bakanlık tarafından ödenmiş
Okunma : Yorum Yap

Kiralık eve! Kiralık eve Bakanlık bütçesinden 380 bin liralık tadilat yapıldı!

Ticaret Bakanlığı’na, kendisine ve eşine ait firmasından 9 milyon liraya dezenfektan alarak görevini kötüye kullanan Ruhsar Pekcan ile ilgili bir skandal daha çıktı. Ruhsar Pekcan’a bakanlık bütçesinden kiralanan evin tadilatı için 380 bin lira harcandığı iddia edildi.

Bakanlığı dönemindeki dezenfektan skandalı sebebiyle günlerdir konuşulan eski Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan’ın oturacağı konutun 380 bin liraya tadilat edildiği ve bunun bakanlık tarafından karşılandığı iddia edildi.

Odatv’de yer alan habere göre, Ruhsar Pekcan Ticaret Bakanlığı görevine getirildikten sonra kendisine bakanlığın tam karşısında olan lüks bir yerde daire kiralandığı ve Ankara Çankaya’daki daire kiralandıktan sonra Bakan Pekcan’ın isteğiyle iç dekorasyonda “küçük” değişiklikler yapıldığı belirtildi. İddiaya göre yenilemenin maliyeti de bakanlığın bütçesinden karşılandı. Bu “küçük yenileme” için 380 bin TL harcandı. Yine iddialara göre Bakan Ruhsar Pekcan, içini tamamen yenilediği daireyi çok sevdi. Hatta bakanlık görevinden alınmasına rağmen hala o dairede oturuyor. Bakanlık yetkilileri tarafından Pekcan ailesine daireyi boşaltıp, boşaltmayacağı soruldu. Ancak eski Bakan Pekcan’ın “O kadar masraf yapıldı. İki ay daha sürem var. Oturmaya devam edeceğim” dediği öne sürüldü.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)