Son Dakika Haberler

Ruhsar Pekcan’la ilgili değil, İmamoğlu ile ilgili ‘dezenfektan’ incelemesi!

Ruhsar Pekcan’la ilgili değil, İmamoğlu ile ilgili ‘dezenfektan’ incelemesi!
Okunma : Yorum Yap

Ruhsar Pekcan’la ilgili değil, İmamoğlu ile ilgili ‘dezenfektan’ incelemesi!

AKP, artık muhalefete çalışıyor: Tam unutulmaya başlamışken bu kez de ‘dezenfektan yolsuzluğu’ yeniden gündemde!

➡️Ticaret Bakanı olduğu dönemde kendi şirketinden dezenfektan satın alan Ruhsar Pekcan’la ilgili hiçbir işlem başlatılmazken İmamoğlu ile ilgili, salgının başında ihalesiz dezenfektan satın aldığı gerekçesiyle inceleme başlatıldı. Pekcan, şirketini salgından sonra kurmuş ve Bakanlığına sattığı dezenfektanı piyasanın üzerinde bir fiyatla satmıştı. Pekcan’ın yaptığı bu yolsuzluk AKP tarafından savunulurken İmamoğlu ile ilgili inceleme başlatıldı…

İmamoğlu için ‘dezenfektan alımında devleti zarara uğrattığı’ gerekçesiyle inceleme başlatıldı.  

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu hakkında İçişleri Bakanı Soylu’nun “Bence suç diyerek” savunduğu türbe incelemesinin yankıları sürerken, İmamoğlu için bu kez ‘dezenfektan alımında devleti zarara uğrattığı’ gerekçesiyle inceleme başlatıldı.

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun Fatih Sultan Mehmet’in türbesinin dışında elini arkaya bağlayarak yürümesi, görevden alınan belediye başkanlarıyla görüşmesinin ön inceleme konusu yapılmasının ardından, hakkında bir yeni inceleme daha başlatıldı. İçişleri Bakanlığı’nın yeni inceleme konusu dezenfektan alımında devletin zarara uğratıldığı iddiası oldu.

İMAMOĞLU’NDAN SAVUNMA İSTENDİ

Sözcü’den Saygı Öztürk’ün haberine göre; koronavirüs pandemesinin ilk başladığı dönemde İBB İhale Yasası’nın 21. Maddesi’ne dayanarak 19 Mart 2020 tarihinde NHP İlaç Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi’nden 15 bin litre dezenfektan aldı. İçişleri Bakanlığı, ihalede usulsüzlük içeren işlemler yapılarak kamu zararına sebebiyet verildiği iddiasıyla İmamoğlu hakkında “Devlet Memurları ve Diğer Kamu Görevlilerinin Yargılanması Hakkındaki Kanun”a dayanarak ön inceleme başlattı.

Müfettişler, İmamoğlu’ndan savunma istedi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)