Son Dakika Haberler

Saadet Partili Ali Aktaş’tan Erdoğancı Asiltürk’e zehir zemberek sözler: Saraya arka kapıdan giren giren passat

Saadet Partili Ali Aktaş’tan Erdoğancı Asiltürk’e zehir zemberek sözler: Saraya arka kapıdan giren giren passat
Okunma : Yorum Yap

Saadet Partili Ali Aktaş’tan Erdoğancı Asiltürk’e zehir zemberek sözler: Saraya arka kapıdan giren giren passat…

Oğuzhan Asiltürk’ün Saadet Partisi’ni Cumhur İttifakı’na katmak için kongre çağrısı yapması nedeniyle Saadet Partisi içinden Asiltürk’e art arda tepki geldi. Bağımsız cumhurbaşkanı adayı ve Saadet Partisi eski Antalya Belediye Başkanı adayı Ali Aktaş, Asiltürk’e ilişkin en sert tepkiyi veren isim oldu. 

“Saadet’i Ak Parti’ye yamama girişimi”

Ali Aktaş, “Twitlerimin altına Oğuzhan Asiltürk’e destek mahiyetinde yorum yazanların tamamına yakını AK Partili. Dibi görünmeyen bunca yolsuzluk ve çürümenin ortasında Asiltürk’ün SAADET’i AK Parti’ye yamama girişimi onları heyecanlandırmış durumda. Tükenen bir iktidara taze kan arıyorlar.” dedi. 

“Türkiye semalarını dolduran yolsuzluk ve çürümenin tam ortasında hata eden tasfiye olur”

Aktaş, son 20 yıllık sürede İslam’a dair algının en büyük zararı gördüğünü belirterek “‘AKP’ye yaklaşarak dindar ve muhafazakar seçmenin oyunu alırız’ diye düşünmek ya tarifsiz bir saflık ya da derin bir ihanettir” dedi.

Aktaş şu ifadeleri kullandı:

“15/18 yaş kuşağının yüzde 70’inin “bugünkü siyasetçilerle olmaz” dediği, 18 yaş üstü gençlerin yüzde 60’ından fazlasının eğitim ve yerleşmek için bir Batı ülkesine gitmek istediği, gürültüsü Türkiye semalarını dolduran yolsuzluk ve çürümenin tam ortasında hata eden tasfiye olur.

İslam’a dair algılar son 20 yıllık iktidar döneminde en büyük zararı görmüşken “AKP’ye yaklaşarak dindar ve muhafazakar seçmenin oyunu alırız” diye düşünmek ya tarifsiz bir saflık ya büyük bir cehalet ya da derin bir ihanettir. Problemin sorumluları çözümün bilgeleri olamazlar.”

“Değerleri yozlaştıran faillerinin yanında durmak isteyenlerin Kur’an sahifelerini mızrak ucuna takıp kitleyi hile ile aldatmaya çalışanlardan farkı yoktur”

“Bu topraklarda din algısı tarihin hiçbir döneminde bu iktidar zamanındaki kadar yıpranmadı. Değerleri çürüten, yozlaştıran bu dönemi olumlamak ve faillerinin yanında durmak isteyenlerin Kur’an sahifelerini mızrak ucuna takıp kitleyi hile ile aldatmaya çalışanlardan farkı yoktur.

Böyle düşünen birinin yaşının, mazisinin bir önemi yoktur. Tarihi ve sosyolojiyi sağlıklı okuyamayanların, soğuk savaş dönemi kimlik siyasetinden kurtulamayanların bize ayet ve hadis ile yaklaşmaları hakikati değiştirmemektedir. Hakikat, tarihtir. Tarih de açık şekilde ortadadır.”

“Oğuzhan Asiltürk büyük bir fitnedir”

Ali Aktaş, Oğuzhan Asiltürk’ün “her dönemde fitne ateşini ilk harlayan kişi” olduğunu belirterek “Oğuzhan Asiltürk büyük bir fitnedir. Her dönemde fitne ateşini ilk harlayan kişi o olmuştur. Önce altyapısını hazırlar sonra da ateşi tutuşturur. Bunu yaparken de “dava” der “temel esaslar” der “din” der. Bunları kullanır ama her zaman bunların tam tersini yapar. Yetti artık!” dedi.

Aktaş, “Oğuzhan Asiltürk, Milli Görüş Hareketinin tüm bölünmelerinde başroldeki kişidir ve bölünmeleri tetikleyendir. Milli Görüşcüler bu zokayı bu kez de yutarlarsa onlara yazıklar olsun. Asiltürk başarırsa bu durum 20 yıllık sekeratın sonunda hareketin defin merasimi olacaktır.” uyarısında bulundu.

“2 yıldan beri bugünlerin geleceğine dair uyarılarda” bulunduğunu ifade eden Aktaş, “Daha evvelden tecrübeli ve hatta vazifeli olanlar yapacaklarını bir kez daha yapmaya hazırlanıyorlardı. Arkadaşlar “aman kırıp dökmeyelim” diye sorunu halı altına süpürmeyi tercih ettiler. İşte sonuç ortada.” dedi.

Aktaş, “Yapılması gereken belliydi. Hareketi çift başlılıktan kurtarmak, kurumsal yapıyı sağlıklı kurallarla yeniden inşaa etmek, soğuk savaş siyasetinden çıkıp bugüne gelmek gerekiyordu. Vakti saatinde yapılmayan ameliyat kangrede dönüşmek üzere. Fitne, umarım bu kez başarılı olamaz.” dedi.

“Erdoğan, SAADET Partisi’ne Oğuzhan Asiltürk’ü kayyım olarak atamak istiyor”

Aktaş şöyle devam etti:

“Kurumsal varlığına ve iç hukuk mekanizmalarına güven duyulan, yasal organları dışında birilerinin kendini lider gördüğü ve genel başkana bile emir vermeye kalktığı bir parti olmayacak Saadet Partisi. Seçilmiş organlar sadece onları seçen parti üyelerine hesap verecek.

Açık konuşalım ve sorunun kaynağını net olarak tespit edelim:

Erdoğan, SAADET Partisi’ne Oğuzhan Asiltürk’ü kayyım olarak atamak istiyor. Lakin Saadet Partililer asla buna izin vermeyecek ve iktidarın 20 yıllık kötü mirasına ortak olmayacak.”

Aktaş, Oğuzhan Asiltürk’ün yeğeninin aldığı ihaleye dikkat çekti: Saraya giden passat

Ali Aktaş, başka şirketin kazandığı ihalenin İçişleri Bakanlığı tarafından iptal edilerek Oğuzhan Asiltürk’ün yeğenine verildiğine ilişkin haberi paylaşarak “Saraya giden passat…” notunu düştü.

Aktaş, bu haberle ilişkili olarak 30 Ocak tarihli “Saadet Partisi, Beştepe Sarayına yeğeninin siyah passat’ı ile arka kapıdan girerek görüşmek suretiyle iktidarın devamı için pazarlanacak bir parti değildir. Akla, mantığa, tarihe ve sosyolojik gerçeklere aykırı olan arka kapı diplomasisi ile kotarılan bu girişim tutmayacaktır.” ifadelerinin yer aldığı paylaşımı retweetledi.

“Düşünün! Çünkü henüz yasaklanmadı”

Aktaş, Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu’nun bir ifadesini kullanarak bazı sorular yöneltti. O sorular şöyle: 

“Temel Karamollaoğlu’nun dediği gibi; “Düşünün! Çünkü henüz yasaklanmadı.”

“Neden SAADET her toparlanma aşamasına geldiğinde operasyon yiyor? Neden bu operasyon aynı isimlerden geliyor? Neden 11 yıl önce yapılanlar tekrar ediliyor? Neden 11 yıl önceki düşmanlar şimdi dost oldu? Temel bey gibi Milli Görüş’ün ilk kuşağından olan birine neden bu yapılıyor?”

Aktaş, geçmişte Oğuzhan Asiltürk’ün Numan Kurtulmuş ile ilişkisine de dikkat çekerek “Numan Kurtulmuş son yıl Oğuzhan Asiltürk’ü Erdoğan’ın görevlendirmesiyle çok kez ziyaret etti. Kaderin garip cilvesine bakınız ki 11 yıl önce Asiltürk, Kurtulmuş’u genel başkanlıktan indirmek istiyordu. Fatih Erbakan’a da Numan Kurtulmuş aleyhine açıklamalar yaptırıyordu.” ifadelerini kullandı.

“Kim kimin yanında görüyorsunuz değil mi?”

Abdulkadir Selvi’nin kendisiyle ilgili yazısına da değinen Aktaş,  “Fitne” dedim diye (düşkün) Abdulkadir Selvi bunu hakaret saymış. TDK’ya göre fitne “kargaşa, karışıklık” demektir ki şu anda SAADET’te yapılmak istenen tam da budur. İktidarın her düşkün işinde badana boya yapıp makyajlayan Abdulkadir Selvi dönüp aynaya baksın; fitne orda.

İktidar yancısı (düşkün) Abdulkadir Selvi bugünkü yazısında hakkımda “Şimdi Saadet Partililer Oğuzhan Asiltürk’ün yanında mı yer alacaklar yoksa Ali Aktaş’ın hakaretlerine mi destek verecekler?” diye yazmış. Kim kimin yanında görüyorsunuz değil mi?” dedi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)