Son Dakika Haberler

Saadet Partisi, ‘ÖTV zammını’ bir reklam filmiyle anlattı: ‘Devletinden.com / Daha pahalısı yok!’

Okunma : Yorum Yap

Saadet Partisi, ‘ÖTV zammını’ bir reklam filmiyle anlattı: ‘Devletinden.com / Daha pahalısı yok!’


Saadet Partisi, Cumartesi gecesi Cumhurbaşkanı kararnamesiyle Resmi Gazete’de yayınlanarak yürürlüğe sokulan ÖTV zammını bir reklamla değerlendirdi.

“Devletinden.com / Daha pahalısı yok!” sloganıyla dolaşıma sokulan reklam büyük ilgi gördü.

İşte söz konusu o reklam filmi:

Ne olmuştu?


Cumartesi gecesi Cumhurbaşkanı kararnamesiyle Resmi Gazete’de yayınlanıp yürürlüğe girenyüzde 45 ve 50’lik en alt ÖTV dilimlerde matrah 15 bin TL artırılarak güncellenirken, yüzde 60, 100, 110 ve 130’luk ÖTV dilimlerinde ise bu oran yüzde 80, 130, 150 ve 220’ye yükseldi. Yeni düzenlemeyle en alt 2 dilimde yapılan güncelleme fiyatlara sadece yüzde 3-6 arasında indirim olarak yansırken, orta ve üst segment araçların fiyatları ise ÖTV artışlarıyla yüzde 13 -23 arasındaki oranlarda zamlandı.

Hazine ve Maliye Bakanlığı’ndan düzenlemeyle ilgili yapılan açıklamada; Maliye politikası değişikliğiyle, yüksek fiyatlı ithal otomobillere olan talebin düşük ÖTV oranına tabi otomobillere yönelmesi, bu kapsamda daha az yüksek fiyatlı otomobil ithal edilmesi, yerli otomobil satışının artması, buna bağlı ithalatın miktarının azalması ve kompozisyonunun değişmesi suretiyle daha az ithalat bedeli ödemesi yoluyla cari açığın azalmasına olumlu katkı vermesi hedeflendi” ibarelerine yer verildi…

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)