Son Dakika Haberler

Bunlar hep maneviyat: Saadet Partisi’ni Cumhur İttifakı’na katmak isteyen Asiltürk, ihaleyi kapmış!

Bunlar hep maneviyat: Saadet Partisi’ni Cumhur İttifakı’na katmak isteyen Asiltürk, ihaleyi kapmış!
Okunma : Yorum Yap

Bunlar hep maneviyat: Saadet Partisi’ni Cumhur İttifakı’na katmak isteyen Asiltürk, ihaleyi kapmış!

💥İhaleyi kazanan firma bir anda diskalifiye edilerek Jandarma istihbaratın ihalesi Asiltürk’ün yeğenine verilmiş…

Jandarma İstihbarat’ın bir ihalesini 10 yıldır kazanan MRD Bilişim, bu yıl da ihaleyi 3,8 milyon dolara aldı ancak İçişleri Bakanlığı tarafından diskalifiye edildi. İhale Asiltürk’ün yeğenine verildi.

Saadet Partisi’nin Cumhur İttifakı içinde yer alması için harekete geçen ve 53 maddelik bir açıklama yapan Yüksek İstişare Kurulu Başkanı Oğuzhan Asiltürk’ün ismi bu kez yeğenine verilen bir ihaleyle gündeme geldi. Yeniçağ yazarı Orhan Uğuroğlu, ‘Ahlaki, manevi, siyasi ve ticari’ başlıklı yazısında, İçişleri Bakanlığı’na bağlı Jandarma Genel Komutanlığı İstihbarat Daire Başkanlığı’nın yaptığı bir ihale ve Asiltürk ilişkisine işaret etti.

MRD BİLİŞİM ANİDEN DİSKALİFİYE EDİLDİ

Uğuroğlu, söz konusu ihaleyi yaklaşık 10 yıldır MRD Bilişim Şirketi’nin kazandığını, son ihaleyi de 3,8 milyon dolar vererek aldığını ancak bu kez İçişleri Bakanlığı’nın aniden, MRD Bilişim Şirketi’ni diskalifiye ettiğini yazdı. “Peki, ihale yenilenmeden hangi şirkete verildi? – Forte Bilişim Şirketi İhalede ikinci olan bu şirketin sahibi kim? – Cemal Asiltürk” diyen Uğuroğlu “Asiltürk soyadı dikkatinizi çekti değil mi? Peki, kim bu Cemal Asiltürk. Bingo… Evet, Recep Tayyip Erdoğan’ın yakın dönemde görüştüğü Saadet Partisi Yüksek İstişare Kurulu Başkanı Oğuzhan Asiltürk’ün yeğeni… Sonuç çok net: Ahlaki, manevi, siyasi ve ticari.” satırlarına yer verdi yazısında.

ASİLTÜRK, GENEL BAŞKANLIK KOLTUĞUNA ERDOĞAN’A YAKIN İSİM GÜNDOĞAN’I ADAY GÖSTERECEK

Oğuzhan Asiltürk’ün, Temel Karamollaoğlu’nun yerine Saadet Partisi Genel Başkanlığı’na göstereceği adaya ilişkin de duyumunu aktaran Uğuroğlu “Aday kim? AKP döneminde TÜBİTAK, Başbakanlık Başmüşavirliği ve TBMM’de müşavirlik görevlerinde bulunan Yeni Şafak’ta yazıları da yayınlanan Erdoğan’a da çok yakın bir isim: Prof. Dr. Mete Gündoğan” iddiasında bulundu.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)