Son Dakika Haberler

Yandaş basın faka bastı: Şaban Vatan’ın görgü tanığına ‘işkence’ görüntüleri ortaya çıktı!

Yandaş basın faka bastı: Şaban Vatan’ın görgü tanığına ‘işkence’ görüntüleri ortaya çıktı!
Okunma : Yorum Yap

✔Yandaş basın faka bastı: Şaban Vatan’ın görgü tanığına ‘işkence’ görüntüleri ortaya çıktı!

Şaban Vatan’ın gözaltına alınmasına neden olan, Yeni Şafak’ın ‘işkence’ olduğunu iddia ettiği görüntüler ortaya çıktı.

Rabia Naz’ın ölümünü araştırmak için Giresun Eynesil’de bulunan komisyonun çalışmalarını izleyen gazeteciler Canan Çoşkun ve Kazım Kızıl ile baba Şaban Vatan “şantaj” iddiasıyla gözaltına alınmış ve gazetecilerin kameraları ve bilgisayarlarına el konulmuştu.

Vatan, Kızıl ve Çoşkun’un gözaltına alınma sebebi Mürsel Küçükal’ın kandırıldığını, tehdit edildiğini, zorla götürüldüğünü ve darp edildiğini anlatan bir şikayet dilekçesiyle şikayetçi olmasıydı.

GÖRÜNTÜLER ORTAYA ÇIKTI

Gözaltılara sebep olan görüntüler ise sosyal medyadan paylaşıldı. Görüntüde Çoşkun ve Kızıl’ın Mürsel Küçükal ve eşiyle birlikte Rabia Naz’ın ölü bulunduğu yere doğru yürüdükleri ve Şaban Vatan’ın arabayla önlerine çıktığı görülüyor.

Videonun devamında Şaban Vatan’ın sürünme anını canlandırmasını istemesi üzerine Mürsel Küçükal’ın yere yatıp olayı anlattığı ve eşinin kalk uyarısına rağmen kalkmadığı yer alıyor.

Beş dakikanın ardından Mürsel Küçükal’ın sırtı ve kafasında sürtünmenin etkisiyle kan olduğu baba Şaban Vatan’ın çektiği görüntüyle kaydediliyor.

Yeni Şafak Gazetesi’nin, “Şaban Vatan ve beraberindeki 3 kişinin ‘komisyon’ yalanıyla olayın tek görgü tanığına yaptıkları işkencenin görüntüleri ortaya çıktı” ifadeleriyle yayınladığı video şöyle:

Yorumlar dikkat çekici

Sosyal medya kullanıcıları tarafından haberin altına yapılan yorumlarda ‘artık şüpheye yer kalmadığı ve birilerinin korunduğu’ yönündeki yorumların yoğunluğu dikkat çekiciydi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)