Son Dakika Haberler

Hayır, bunu söylerken Sağlık Bakanı’nın yüzü kızarmadı, biz onun adına utandık! Koca: AKP kongrelerini gündemde tutmanın kimseye faydası yok…

Hayır, bunu söylerken Sağlık Bakanı’nın yüzü kızarmadı, biz onun adına utandık! Koca: AKP kongrelerini gündemde tutmanın kimseye faydası yok…
Okunma : Yorum Yap

Hayır, bunu söylerken Sağlık Bakanı’nın yüzü kızarmadı, biz onun adına utandık!

-Koca: AKP kongrelerini gündemde tutmanın kimseye faydası yok…

AKP kongrelerine ilişkin soruya yanıt veren Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, “Bu konuyu gündemde tutmanın kimseye faydası yok” dedi.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, koronavirüse rağmen kalabalık manzaraların oluştuğu ve Erdoğan’ın “lebaleb doluluğuyla övündüğü” AKP kongrelerine yönelik eleştirilerle ilgili ilk kez konuştu. Koca, “Bu konuyu gündemde tutmanın kimseye faydası yok. Buradan ayrıcalık hikayesi çıkarılmamalı” dedi.

Bakan Koca, Covid-19 salgını ile ilgili mutasyonun her geçen gün arttığını belirtirken, Ramazan’da teravih namazlarının ‘hassasiyet gösterilerek, tedbirler alınarak kılınmaya devam edileceğini’ söyledi.

Sağlık Bakanı Koca, TBMM’de gazetecilerin lebalep yapılan AKP kongreleriyle ilgili sorularını yanıtladı. Koca, AKP kongreleri ile ilgili yorumlar için şöyle konuştu:

“Bu konuyu gündemde tutmanın kimseye faydası yok. Çünkü bugüne kadar bilgilendirmelerimiz, Bilim Kurulu üyelerimiz dahil, kapalı ortamlarda virüsün bulaştığını biliyoruz. Yakın temasla virüsün bulaştığını biliyoruz. Bu bilgilendirmede değişiklik söz konusu değil. Dolayısıyla herkesin bu mücadelede üzerine düşen sorumluluğun gereğini yapması gerektiği kanaatindeyim. Buradan ayrıcalık hikayesi çıkarılmamalı.”

“MUTASYONLU VİRÜS ŞU AN TÜRKİYE’DE YÜZDE 75’LERE ULAŞTI”

Sağlık Bakanı Koca, bir başka soru üzerine Covid-19’un mutasyonunun her geçen gün arttığını belirterek, “Bütün illerimizde mutasyonlu virüs var. Mutasyonun Türkiye’deki oranı şu anda yüzde 75’lere ulaştı. Mutant giderek arttığı için, ağırlıklı İngiliz varyantı olduğu için ve bulaştırıcılığı da fazla olduğu için bu dönemde bizim kapalı, kalabalık ortamlardan ve özellikle yakın temastan uzak durmamız gerekiyor. BioNTech-Pfizer aşısı muhtemelen önümüzdeki birkaç gün sonra başlayacak. Lojistikle ilgili hazırlıklar tamamlandı” dedi.

Bakan Koca, “Türkiye’ye şu ana kadar 2 milyon 800 bin BioNTech aşısı geldiğini belirtirken, vatandaşların aşı seçme şansının olacağını söyledi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)