Son Dakika Haberler

Sağlıkçıların tepki gösterdiği Müge Anlı özür diledi

Sağlıkçıların tepki gösterdiği Müge Anlı özür diledi
Okunma : Yorum Yap

Sağlıkçıların tepki gösterdiği Müge Anlı özür diledi

Korona nedeniyle hastaneye girmek istemediğini ve arabada iğne vurulmasını talep ettiğini anlatan Müge Anlı, bunu kabul etmeyen doktorları hedef alan ifadeler kullanmıştı. Anlı, tepkiler üzerine özür dilemek zorunda kaldı.


Sunucu Müge Anlı’nın, migren ağrısıyla gittiği hastanede, Koronavirüs endişesiyle içeri girmeyerek arabada iğne olma talebini kabul etmeyen sağlık çalışanlarına sözleri tepki çekti. Anlı tepkiler sonrasında a Haber’e bağlanarak, “Doktorlarımızdan, konuyu tam olarak anlatamadığım için özür dilerim” açıklamasında bulundu.

Migren hastalığı olduğunu söyleyen ve sürekli acile gittiğini belirten Anlı, Koronavirüs bulaşabilir endişesiyle hastanede değil de arabada iğne olmak istediğini fakat doktorların bunu tedbir amaçlı kabul etmediğini ifade etti. İğne yaptıramadığını söyleyen sunucu, doktorların tavırlarından memnun olmadığını, “Sonra diyorlar ki doktorlara iyi davranın” ifadelerini kullandı. Anlı devamında arabada migren iğne olmasını kabul etmeyen doktor için “İnşallah sen de bir gün böyle bir migren ağrısı çekersin ve aynı tavırla karşılaşırsın” dediğini anlattı.

SOSYAL MEDYADAN TEPKİ YAĞDI


Sosyal medya kullanıcıları ve sağlıkçılar ise bu sözlerin ardından sosyal medyada kampanya başlattı. İçinde bulunan zorlu dönemde sağlık çalışanlarına karşı kin ve nefret oluşturmakla suçlanan Anlı’ya eleştiriler yöneltildi. Binlerce sosyal medya kullanıcısının “#MügeAnlıözürdile” etiketiyle tepkisini dile getirdi.

MÜGE ANLI ÖZÜR DİLEDİ


Müge Anlı, tepkiler üzerine a haber’e bağlanarak yaşadığı olayı tekrar anlattı. Anlı,“Benim yaşadığım sadece bu hastaneyle ilgili bir sorundu. Benim yayında anlatmak istememin nedeni vatandaşlar benzer sıkıntılar çekebileceğini bilsinler diye söylemek istedim. Asıl üzüldüğüm, hiç istemediğim halde, koskoca bir sağlık sektörünü hedef almış gibi gösterilmeye çalışılması. Doktorlarımızda, konuyu tam olarak anlatamadığım için özür dilerim” dedi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)