Son Dakika Haberler

Sahnede ‘İstanbul Sözleşmesi yaşatır’ dedi, polis sahneden indirdi

Sahnede ‘İstanbul Sözleşmesi yaşatır’ dedi, polis sahneden indirdi
Okunma : Yorum Yap

Şarkıcı Melek Mosso, sahnede ‘İstanbul Sözleşmesi yaşatır’ dedi, polis tarafından sahneden indirildiŞarkıcı Melek Mosso, isyan etti. Sahnede ‘İstanbul Sözleşmesi yaşatır’ dediği için polis tarafından sahneden indirilen şarkıcı, yandaş Sabah gazetesinin yalan haberine ise tepki göstererek haber kaldırılmadığı takdirde mahkemeye vereceğini söyledi.

Geçtiğimiz cumartesi günü verdiği konserde sahneden indirilen Masso, olayla ilgili bir gazetede çıkan haberde “ağır siyasi göndermelerin yanı sıra fanatik konuşmalar” yaptığının iddia edilmesi üzerine Twitter’dan açıklama yaptı. Masso, olay büyüsün istemediği için sustuğunu ve haberin kaldırılmaması durumunda mahkemeye gideceğini açıkladı. Olayla ilgili yandaş basında yapılan haberlerde Mosso’nun “ağır siyasi göndermelerin yanı sıra fanatik konuşmalar yaptığı, Grup Yorum üyelerine selam gönderdiği ve durumdan bazı izleyicilerin rahatsız olduğu” iddia edilmişti. Melek Mosso ise olayın böyle olmadığını ve yaşanalar büyümesin diye sustuğunu söyleyerek Twitter’dan o gece yaşananları aktardı. “22 Ağustos Aqua Florya konserimizde yaşanan can sıkıcı olayı Sabah gazetesinin Günaydın ekinde yalan ve yanlış bir haber olarak yazan Ömer Karahan’ı kınıyorum,” diye başlayan Mosso’nun açıklamaları şöyle oldu:

“Toplumsal cinsiyet eşitsizliği yüzünden öldürülen kadın arkadaşlarımın ruhuna, her konserimde armağan ettiğim ve ‘İstanbul sözleşmesi yaşatır’ dedikten sonra söylediğim ‘Keklik gibi’ türküsü söylenenin aksine ayakta alkışlanmıştır. Konserde olan tanıdıkları bu söylemden rahatsız olup, polisi arayıp beni sahneden inmeye zorlamışlardır. Saygımızı hiç bozmadan, polisimize zorluk çıkartmadan sahneden indik ve bunun hakkında olaylar büyümesin diye asla konuşmadık. Fakat görüyorum ki yanlış yapmışız. Konuyu siyasi bir yöne çekmeye çalışmak manasızdır. Haberi kaldırmanızı ve bir özür yazısı yayınlamanızı istiyorum. Konserin bütün ses kaydı elimizde mevcuttur. Aksi halde hakkımı mahkemede delillerle arayacağımdan emin olunuz. Her zaman eşitsizliğin karşısında duracağımdan sevenlerim ve dinleyicilerim asla şüphe duymasın. Sizden ricam o günkü geceden (konuşmadan) videosu olan herkes #melekmosso ve #istanbulsözlesmesiyasatır etiketini yazarak paylaşsın lütfen. Müziği kısmaya çalışmak, sanatın eleştirel ve toplumsal gücünü yok saymak sadece büyük bir KORKU sonucu oluşur. KORKMUYORUM!”

Mosso, bu açıklamaların ardından bir de video mesaj yayınladı.

Sanatçıya destek yine kadın sanatçılardan geldi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)