Son Dakika Haberler

Sahte profesör, nihayet itiraf etti: Hepsi sahte, pişmanım!

Sahte profesör, nihayet itiraf etti: Hepsi sahte, pişmanım!
Okunma : Yorum Yap

Sahte profesör, nihayet itiraf etti: Üniversite diploması, master ve doktora belgeleri sahte, pişmanım!

Sahte profesör, açık öğretim mezunu çıktı. Laçin’in Anadolu Üniversitesi’nin Açık Öğretim programı üzerinden iktisat eğitimi aldığı anlaşıldı.

Sahte belgelerle profesörlük kadrosuna atandığı ortaya çıktığı için gözaltına alınarak tutuklanan Zulal Atalay Laçin sonunda suçunu itiraf etti. Laçin, konuya ilişkin “Pişmanım” açıklaması yaparken üniversite diploması, master ve doktora belgelerinin de sahte olduğunu itiraf etti.

Sahte doçentlik belgesiyle Aksaray Üniversitesi’nin profesörlük kadrosuna atanan ve belgelerinin sahte olduğu anlaşılınca ‘Nitelikli dolandırıcılık’ suçlamasıyla tutuklanan Zulal Atalay Laçin, ifadesini değiştirdi. Hürriyet’ten Musa Kesler’in haberine göre, yaklaşık bir aydır cezaevinde olan Laçin, geçen hafta avukatları aracılığıyla savcılığa başvurdu ve “Tekrar ifade vermek istiyorum” dedi. Bunun üzerine Laçin’in yeniden ifadesi alındı. Laçin ifadesinde her şeyi anlattı. “ODTÜ mezunu değilim, İngiltere’de master da yapmadım, doçent de değilim” dedi. Pişman olduğunu söyleyen Laçin’in Anadolu Üniversitesi’nin Açık Öğretim programı üzerinden iktisat eğitimi aldığı anlaşıldı. Laçin bakıma muhtaç otistik çocuğunun olduğunu da söyledi. Laçin, Aksaray Üniversitesi’ne atandığı süreçle ilgili olarak o ay aldığı maaş da dahil olmak üzere 18 bin liralık zararı da karşıladı. Savcılık bu ifade ve itirafların ardından soruşturmayı tamamladı.

Laçin hakkında ‘resmî belgede sahtecilik’ ve ‘nitelikli dolandırıcılık’ suçlamasıyla iddianame hazırlandı. İddianamede indirimlerle birlikte Laçin’in yaklaşık 10 yıla kadar hapsi isteniyor.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)