Son Dakika Haberler

Şair Şükrü Erbaş’tan İnce’ye: Kendi partisine karşı “hareket” başlatan politika dehası!

Şair Şükrü Erbaş’tan İnce’ye: Kendi partisine karşı “hareket” başlatan politika dehası!
Okunma : Yorum Yap

Şair Şükrü Erbaş’tan Muharrem İnce’ye sert eleştiri: Son günlerde, kendi partisine karşı “hareket” başlatan politika dehası arkadaşı, bütün bir ülke gibi ben de ağzım beş karış açık izliyorum!

Şair Şükrü Erbaş, CHP’li Muharrem İnce’nin ‘yeni parti sürecini başlatması’ olarak yorumlanan ‘hareketini’ değerlendirdi. Erbaş, “‘Adam kazandı’dan ‘Adam kazandı’ya ne güzel bir yeni macera olacak!” dedi.

İnce’nin başlatmaya hazırlandığı ‘Hareketin’, iktidar açısından “mucize” ve “olağanüstü bir seçim hediyesi” olarak değerlendiren Erbaş, “İktidar, ‘Ya Rab, bize bir mucize’ diye Ayasofya’da çok dua etmiş olmalı ki Tanrı onlara olağanüstü bir seçim hediyesi gönderdi!” dedi.

“Adam kazandı”dan “Adam kazandı”ya ne güzel bir yeni macera olacak!

Erbaş, eleştirisini şöyle sürdürdü:

“Ülkenin bir İslam devletine dönüştürülmesinin neredeyse bütün yapıtaşları döşenmişken, laikliğin-demokrasinin-hukukun bu coğrafyadan kazınmasına çeyrek kalmışken, dehşetengiz bir politik atak, insanın aklına yaralar açan bir gelecek öngörüsü, acıklı bir kimlik teşhiri! “Adam kazandı”dan “Adam kazandı”ya ne güzel bir yeni macera olacak!

Memleketin bütün sosyal demokratlarına, liberallerine, sosyalistlerine, merkez sağlarına, merkez sollarına hayırlı olsun. Ha gayret, “İslam Cumhuriyeti”ne az kaldı!”

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)