Son Dakika Haberler

Üniversitelere ‘fuhuş evleri’ diyen profesöre işlem başlatılıyor

Üniversitelere ‘fuhuş evleri’ diyen profesöre işlem başlatılıyor
Okunma : Yorum Yap

Akit TV’de üniversitelere ‘fuhuş evleri’ diyen profesör Sofuoğlu hakkında işlem başlatılıyor …

Profesör unvanlı Ebubekir Sofuoğlu’nun üniversiteler için ‘neredeyse fuhuş evleri’ ifadesi tepkilere neden oldu. Tepkiler üzerine Sofuoğlu’nun öğretim üyeliği yaptığı Sakarya Üniversitesi’nin rektörü gerekli işlemlerin yapılacağını duyurdu.

Üniversiteler için “neredeyse fuhuş evleri” ifadelerini kullanan Sakarya Üniversitesi (SAÜ) Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ebubekir Sofuoğlu hakkında işlem başlatılıyor. Sakarya Üniversitesi Tarih Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ebubekir Sofuoğlu’nun katıldığı bir televizyon programında üniversiteler için “Neredeyse fuhuş evleri” sözlerine tepkiler çığ gibi büyüdü. Sakarya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fatih Savaşan sosyal medya hesabından konu ile ilgili açıklamada bulunarak “Üniversitemiz Öğretim Üyelerinden Prof. Dr. Ebubekir Sofuoğlu’nun ulusal bir kanalda yapmış olduğu açıklamaların kabul edilmesi ve hoş görülmesi hiçbir şekilde mümkün değildir. Söz konusu konuşma ile ilgili gerekli işlemler yapılacaktır” dedi.

Öte yandan, AKP Seçim İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı ve Sakarya Milletvekili Ali İhsan Yavuz da, Prof. Dr. Ebubekir Sofuoğlu’nun üniversiteler için “Neredeyse fuhuş evleri” sözlerine sosyal medya hesabından tepki gösterdi.

AKİT TV’DE KONUŞMUŞTU

Akit TV’de yayınlanan Sabri Balaman’ın sunduğu ‘Derin Kutu’ adlı programda, Ebubekir Sofuoğlu da konuşmacı olarak yer almış ve Z kuşağını ‘hedonist’ olmakla suçlayarak  üniversitedeki derslere katılımın düşük olduğunu söylemişti. Sofuoğlu konuşmasının devamında üniversiteler için “Sayın Cumhurbaşkanımız da vurguladı. Neredeyse fuhuş evleri” ifadelerini kullandı.

Stüdyodaki konukların Sofuoğlu’nu “Hocam yapmayın. Biraz ağır oldu” diye uyarması üzerine Sofuoğlu “Gördüğüm var. İstisna değil. Gelin ben sizi gezdireyim. Komşular size söyleyecek, emlakçılar size söyleyecek. Siz nerede yaşıyorsunuz?” diye yanıt vermişti. 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)