Son Dakika Haberler

Salda’yı koruyan CHP’li Başkan ve eşine silahlı saldırı

Salda’yı koruyan CHP’li Başkan ve eşine silahlı saldırı
Okunma : Yorum Yap

Salda’yı koruyan CHP’li Başkan ve eşi, polis olduğunu söyleyen kişiler tarafından evlerinde silahlı saldırıya uğradı

Salda’yı koruyan CHP’li Başkan ve eşi, kimliği belirsiz kişiler tarafından silahlı saldırıya uğradı.

Burdur, Yeşilova Belediye Başkanı Mümtaz Şenel ve eşinin sabah saatlerinde silahlı saldırıya uğradığı belirtildi. Yaralı olarak hastaneye kaldırılan Şenel çiftinin hayati tehlikesinin bulunmadığı öğrenildi.

Şenel ailesi, sabaha karşı 04.30 sıralarında kimliği belirsiz kişi veya kişiler tarafından evlerinde saldırıya uğradı. Başkan Şenel’in sağ ve sol ayaklarına tabanca ile beş el ateş edildi. Aynı kişiler başkanın eşi Fatma Şenel’in (64) de iki ayağını kurşunladıktan sonra olay yerinden kaçarak uzaklaştı. Mümtaz Şenel ve eşi Yeşilova Devlet Hastanesi’ndeki ilk müdahalelerin ardından ambulanslarla Burdur Devlet Hastanesi’ne getirilerek tedaviye alındı.

Burdurajans’ın haberine göre; Burdur Valisi Hasan Şıldak ve CHP Burdur Milletvekili Mehmet Göker Burdur Devlet Hastanesi’ne gelerek Başhekim Nedim Ongun’dan olayla ilgili bilgi aldı. Belediye Başkanı Mümtaz Şenel’in sol diz, sol ayak ve sağ ayağından, eşinin ise sağ ve sol ayağından yaralı olduğunu belirten CHP Burdur Milletvekili Mehmet Göker “Bugün sabah 04.35’te Belediye Başkanımız Mümtaz Şenel’in evine gelen kişi ya da kişiler kapıyı çalıp polis olduklarını söyleyerek başkanımızı dışarıya çağırmışlar, kendisini ve eşini her iki ayaklarından kurşunlanmışlar. Şu an hayati bir tehlikeleri yok. Doktorlarımız tedavisini yürütmekte. Başkanımıza, eşine ve tüm camiamıza geçmiş olsun dileklerimi sunuyorum” dedi. Göker olayın sebebi ile ilgili somut bir bilgilerinin olmadığını, konunun gün içinde netleşeceğini söyledi.

SALDA SKANDALINDAN SONRA

“Türkiye’nin Maldivleri” olarak bilinen Burdur’un Yeşilova ilçesindeki Salda Gölü’nün beyaz kumsalına geçen hafta iş makinelerinin girmesi büyük tepki çekmişti. Kıyı şeridindeki kumların kamyonlarla başka bir yere taşındığı görüntüleri sosyal medyada yayılınca TOKİ soruşturma başlatıldığını duyurmuş, Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum da alana kamera sistemlerinin takılacağını açıklamıştı.

“15 GÜN ÖNCE DUYUMU ALDIM”

Yeşilova Belediye Başkanı Mümtaz Şenel, Salda skandalından sonra yaptığı açıklamada, belediye ekiplerinin göl etrafında sık sık dolaştığını dile getirmişti. Şenel, yaşanan kum skandalıyla ilgili duyumu 15 gün önce aldığını söylemişti. Şenel, “Beyaz kumların olduğu yerden o beyaz kumları alıp kum olmayan yerlere yol yapmaya çalışıyorlar. Kumları taşıdığı yere bu yapacakları Millet Bahçesi’nin binalarını oturtacaklarmış. Bu dediğimiz yere de yürüyüş yolu yapacaklarmış. İş makineleriyle henüz düzeltme fırsatları olmadı, biz olaya müdahale edince zaten durdu” şeklinde konuşmuştu.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)