Son Dakika Haberler

Şamil Tayyar’ı Pelikancılar mı yedi, Perinçek mi; yoksa son mesajı mı?

Şamil Tayyar’ı Pelikancılar mı yedi, Perinçek mi; yoksa son mesajı mı?
Okunma : Yorum Yap

Şamil Tayyar’ı Pelikancılar mı yedi, Perinçek mi; yoksa Fahrettin Koca’yı övdüğü ‘manidar’ mesajı mı?

Tayyar’ıEfendilik taslayan değil efendi olan devlet anlayışı için” ifadesi mi yaktı?

AKP’nin eski Gaziantep Milletvekili Şamil Tayyar, Twitter’dan yaptığı açıklama ile 1 ay önce atandığı AKP’nin Medya ve Tanıtım Başkan Yardımcılığı’ndan istifa ettiğini duyurdu. Tayyar, AKP’li Mahir Ünal’la yürüttükleri görevden istifa ettiğini açıkladığı mesajında aktif siyaseti de bırakacağını söyledi.

Tayyar, “Birlikte görev yaptığım Tanıtım ve Medya Başkanımız Mahir Ünal‘la istişare sonucunda ‘yardımcılık’ görevinden ayrıldım. Nasip olursa mesleğime dönüyorum. Aktif siyaseti bırakıyorum. Bize güvenen tüm dostlara sevgi ve muhabbetle.” dedi.

Tayyar’ın istifasının perde arkası

Şamil Tayyar, yürüttüğü göreve bir ay önce atanmıştı. Aniden gerçekleşen bu istifa, durumu daha ilgi çekici hale getirdi.

Tayyar’ın istifasını açıklamasının ardından bu ani istifanın perde arkasında Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek’in ya da Pelikancılar olarak adlandırılan Berat Albayrak’ın yönetimindeki grubun etkisi olabileceği yorumları yapıldı. Tayyar’ı görevinden eden bir diğer ihtimalin ise attığı son tweet olabileceği söyleniyor.
Gazeteci Ali Tarakçı, Tayyar’ın 3 tweetine dikkat çekerek Tayyar’ın geçtiğimiz günlerde yaptığı Perinçek çıkışının Saray’ı rahatsız etmiş olabileceğini öne sürdü. Tarakçı, Tayyar’ın Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’yı övdüğü tweetindeki ifadelere de dikkat çekerek bu ‘istifanın’ sebebi olabileceğini belirtti. Tayyar söz konusu tweette Koca’yı överken “Efendilik taslayan değil efendi olan devlet anlayışı için” ifadelerini kullanmıştı.

Tayyar, söz konusu tweetlerde ne dedi?

Tayyar, geçtiğimiz günlerde Erdoğan’a ‘İslamcı Kemalist’ diyen Doğu Perinçek’e “Haddini bil!” diyerek tepki göstermişti.

Tayyar, Perinçek’e “Cumhurbaşkanımıza ‘İslamcı Kemalist’ diye rol biçen, AK Parti’nin akıl danesiymiş gibi rol çalan Perinçek ve avanesini uyarayım. Sadece FETÖ karşıtlığı sizi değerli kılmaz, ilave meziyetlere ihtiyaç var.1/Haddinizi bileceksiniz. 2/Darbe seçmeyeceksiniz. 3/Milli olacaksınız.” diye tepki gösterdiği mesajına şu sözlerle devam etti:

“Teröristbaşı Öcalan’a akıl hocalığı yapanlar… FETÖ karşıtı gözüküp örtülü iş tutanlar… 27 Mayıs’ı kutsayıp idamları alkışlayanlar… Türkiye sevdası Çin, Rusya, İran’dan sonra gelenler… Karanlık odaklara maşalık yapanlar… AK Parti’yle yol alamazsınız, hadi çöplüğünüze…”

Tayyar’ı yakan bu cümle mi oldu: “Efendilik taslayan değil efendi olan devlet anlayışı için”

Gazeteci Ali Tarakçı, Tayyar’ın Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’yı överken kullandığı ifadelere dikkat çekerek “istifa” gerekçesinin bu tweet olabileceğini belirtti.

Söz konusu tweet şöyle:

“Sağlık Bakanımız @drfahrettinkoca ‘nın salgın sürecindeki yönetim başarısı herkesçe malum. Şimdi bize bir de iletişim dersi veriyor. Paylaşılan görseller ve mizahi mesajlar, çok etkileyici. Bir gençle kurduğu tatlı diyalog ve kırmadan verdiği sağlık dersi takdire şayan.👏👏👏

Sağlık Bakanımız @drfahrettinkoca‘yla görüştüm az önce. Bazı hesaplardan Sude’ye hakaret içeren mesajlar atıldığını görünce arayıp helallik istemiş, ailesiyle görüşmüş, üniversite sınavında başarılar dilemiş. Efendilik taslayan değil efendi olan devlet anlayışı için 👏👏👏”

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)