Son Dakika Haberler

Sosyal medyayı ayağa kaldıran görüntüler: Baygın kadını çocuğunun önünde vahşice dövdü

Okunma : Yorum Yap

Samsun’da, kadına şiddet anları kan dondurdu!

-Samsun’daki dehşet anları: Sosyal medyayı ayağa kaldıran görüntülerde saldırgan erkek, baygın kadını çocuğunun önünde vahşice dövdü!

Samsun’un Canik ilçesinde bir kadın 5 yaşındaki çocuğunun çığlıkları arasında öldüresiye şiddete uğradı. Kadının eski eşi olduğu öğrenilen saldırgan erkek, baygın kadının kafasına defalarca tekme atıp kafasından tutup defalarca yere vurdu. O anlarda 5 yaşındaki çocukları çığlık atarken görüntüleri kayda alan kişiler ise adamı uyararak durdurmaya çalıştı.

Kaçmak istedi

Görüntülerin kaydedildiğini anlayan saldırgan İbrahim Zarap olay sonrasında kaçmak isterken çevredekiler tarafından durdurularak kaçması engellendi.

“Yüzlerce kez şikayetçi olduk, hiç ceza almadı”

Saldırıya uğrayan kadının kardeşi olduğunu ifade eden “Rümeysa” adlı bir kullanıcı “O çığlık atan küçücük çocuk benim yeğenim. İlk defa değil yüzlerce kez şikayetçi olduk hiç ceza almadı. Eğer başına bir şey gelirse tek sorumlu İbrahim Zaraptır” dedi.

Adalet Bakanı Abdülhamit Gül: Failin yaptığı yanına kâr kalmayacak

Adalet Bakanı Abdülhamit Gül, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda failin yakalandığını ve yaptığının yanına kâr kalmayacağını belirtti.

Gül, “Samsun’da kadına karşı şiddetin en aşağılık örneklerinden birinin sergilendiği olay hakkında soruşturma başlatıldı. Fail yakalanarak gözaltına alındı. Failin yaptığı yanına kâr kalmayacak.
#ibrahimzaraptutuklansın #KadinaSiddeteHayir” dedi.

“Soruşturma başlatıldı”

Samsun Cumhuriyet Başsavcılığı Basın Sözcülüğü tarafından yapılan açıklama sonrası “yüzlerce kez şikayet edildiği halde hiçbir ceza almadığı” belirtilen saldırganın gözaltına alındığı ve soruşturma başlatıldığı duyuruldu.

Sosyal medyada tepkiler çığ gibi büyüdü

Olayın görüntülerinin sosyal medyaya düşmesinin ardından sosyal medyada başlatılan eylem kısa sürede gündemin en üst sırasında yer aldı.

#KadinaSiddeteHayir
#ibrahimzaraptutuklansın” hashtaglari paylaşılmaya devam ediyor.

“Şaşırtmayan” detay!

Öte yandan saldırgan erkeğin takipçilerinin hızla arttığı ve bazı hesapların faile iltifatta bulunduğu gözlendi.

Saldırgan erkeğin “milliyetçi/ülkücü” olduğunu gösteren paylaşımlar da sosyal medyaya düştü. Pek çok kullanıcı “şaşırdık mı” yorumuyla bu fotoğrafları paylaştı.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)