Son Dakika Haberler

Şardan: Emniyet Müdürleri Kararnamesi, bir ‘Süleyman Soylu Kararnamesidir’

Şardan: Emniyet Müdürleri Kararnamesi, bir ‘Süleyman Soylu Kararnamesidir’
Okunma : Yorum Yap

Şardan: Emniyet Müdürleri Kararnamesi, bir ‘Süleyman Soylu Kararnamesidir’…

Gazeteci Tolga Şardan, Emniyet Müdürleri Kararnamesi’nin Soylu’nun isteği yönünde olduğunu söyledi. Şardan, “Bu bir Süleyman Soylu Kararnamesidir” dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzası sonrası Resmi Gazete’de yayımlanan ve 10 ilin emniyet müdürü merkeze alındığı, 33 ile yeni emniyet müdürü ataması yapıldığı, 27 yurt dışı misyonuna atamanın yapıldığı Emniyet Müdürleri Kararnamesi sonrası gözlerin çevrildiği İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun sessizliğe bürünmesi dikkat çekti. “Bu kararname Erdoğan- Soylu arasındaki ilişkiye dair ne anlama geliyor?” sorusunu Gazeteci Tolga Şardan değerlendirdi.

Barış Terkoğlu’nun bir kulis bilgisine dayandırdığına göre; İçişleri Bakanı Süleyman Soylu çarşamba (07.07.2021) 13.50’de düzenlenen AKP Merkez Karar Yönetim Kurulu’na katıldı. Soylu burada bir sunum yaptı. Cumhurbaşkanı onu dinledi ve not aldı. Soylu’nun son zamanlarda yapılan uyuşturucu operasyonları üzerinden, en azından bazı sorulara yanıt olabilecek bir sunum yaptığı öne sürüldü.

Bir süredir yan yana görüntü vermeyen Erdoğan-Soylu ilişkisinde son durum nedir, Şardan yorumladı.

Gazeteci Tolga Şardan,” MKYK kulisinin yanı sıra bugün bir Emniyet Müdürleri Kararnamesi çıktı farkındaysanız. 33 ilin emniyet müdürleri değişti. Yurt dışına atanan var. İlk defa bu göreve gelenler var. Bugünkü kararnameye baktığımızda, bu kararnamenin, bir ‘Süleyman Soylu Kararnamesi’ olduğunu söyleyebiliriz. Bu önemli bir ayrıntı. Soylu’nun istediği bir kararname. Bu kararnamenin ardından, Peker’in açıklamalarından sonraki süreçte Soylu kendini toplamış görünüyor. Hal böyle olunca bugünkü MKYK toplantısında Süleyman Bey’in böyle bir sunum yapması normal” dedi.

Soylu, “Kendi icraatlerini ortaya koyması açısından, kaldı ki 2 kere televizyon programına katıldığında kendisi hakkındaki iddialara da bu rakamsal veriler üzerinden yanıt vermeye çalışmıştı, MKYK’ya bilgi vermesi ‘ben de bu işi biliyorum’ anlamına gelir” dedi.

Bahçeli’nin en son yaptığı destek açıklamasının bir öncekinden çok daha sert olduğunu söyleyen Şardan, Soylu’nun bundan dolayı pozisyonunu koruduğunu öne sürdü.

“BİR VALİ KARARNAMESİ ÇIKARSA ŞAŞIRMAYALIM!”

Şardan, Emniyet Müdürleri Kararnamesi’nin bir “Soylu Kararnamesi” olduğu yönündeki çıkışının ardından “Yakında bir vali kararnamesi çıkarsa şaşırmayalım” diyerek “Yine Süleyman Bey’in verdiği istikamet durumunda olacağını düşünüyorum” diye ekledi.

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

slot siteleri bahis siteleri hacklink