Son Dakika Haberler

‘Sarıklı amiral’ emekli oldu

‘Sarıklı amiral’ emekli oldu
Okunma : 9 Yorum

‘Sarıklı amiral’ emekli oldu…

–Tarikat evinde askeri üniforma üzerine giydiği sarık ve cübbeyle görüntüleri sızan Tuğamiral Mehmet Sarı’nın kızağa çekildiği öğrenildi. Bilgiyi paylaşan Milliyet Gazetesi yazarı Zafer Şahin’in yorumu ise ‘pes’ dedirtti. Şahin, “Mehmetçik, FETÖ’nün darbe girişiminden sonra gerçek gücünü ve kararlılığını sahaya yansıtmaya başladı. Bu durum birilerini doğal olarak rahatsız ediyor. Onlar eskiden olduğu gibi bugün de Türk ordusunun enerjisini içeride bu tip anlamsız ve boş tartışmalarla tüketmesini istiyor.” diyerek askeri üniforma ile tarikat evinde bulunmayı normalleştirdi.

Askeri üniforma üzerine giydiği sarık ve cübbeyle tarikat evindeki görüntüsünün sızması üzerine kamuoyunda tartışmalara neden olan Tuğamiral Mehmet Sarı’nın kızağa çekildiği öğrenildi.  

Milliyet yazarı Zafer Şahin, “sarıklı amiral” olarak bilinen Tuğamiral Mehmet Sarı’nın görevinden alındığını açıkladı.

Milli Savunma Bakanlığının, Deniz İkmal Komutanı Tuğamiral Mehmet Sarı hakkında soruşturma başlattığı biliniyordu. Bakanlık, 26 Mart’ta Sarı’nın basına yansıyan fotoğraflarının “her yönüyle incelendiğini” duyurmuştu.

KIZAĞA ÇEKİLDİ

Bu soruşturmaya ilişkin sonuç bugün netleşti. Milliyet Gazetesi yazarı Zafer Şahin “Sarıklı Amiral’e ne oldu?” başlığını taşıyan köşe yazısında konu hakkında yeni bilgiler paylaşarak kamuoyunda “sarıklı amiral” olarak bilinen Tuğamiral Sarı’nın akıbeti hakkında bilgiler verdi. Şahin’in ‘sarıklı amiral’ tartışmasının neden gündemde tutulduğuna ilişkin ‘dahiyane’ yorumu ise dikkat çekti. Şahin, “Mehmetçik, FETÖ’nün darbe girişiminden sonra gerçek gücünü ve kararlılığını sahaya yansıtmaya başladı. Bu durum birilerini doğal olarak rahatsız ediyor. Hatta uykularını kaçırıyor. Onlar eskiden olduğu gibi bugün de Türk ordusunun enerjisini içeride bu tip anlamsız ve boş tartışmalarla tüketmesini istiyor.” dedi. Şahin yazısında, “Sarıklı Amiral hakkında o görüntüler ortaya çıktıktan sonra idari tahkikat başlatıldı, soruşturma devam ediyor. Edindiğim bilgiye göre, o Amiral hemen kızağa çekilmiş. Yani şu an görevinin başında değil.” ifadelerini kullandı.

Milliyet yazarı yazısının devamında ise şunları kaydetti: “Peki, bu konu neden sürekli gündemde tutulmaya çalışılıyor? Birileri niye ısrarla ‘Sarıklı Amiral’ meselesi üzerinde tepiniyor? Kuru gürültüyle bir bardak suda fırtına kopartarak aslında neyi hedefliyorlar? Elbette var bir amaçları. Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) son yıllarda hem içeride hem sınırlarımızın ötesinde geçmiş yıllara kıyasla etkinliğini artırdı. Mehmetçik, FETÖ’nün darbe girişiminden sonra gerçek gücünü ve kararlılığını sahaya yansıtmaya başladı. Bu durum birilerini doğal olarak rahatsız ediyor. Hatta uykularını kaçırıyor. Onlar eskiden olduğu gibi bugün de Türk ordusunun enerjisini içeride bu tip anlamsız ve boş tartışmalarla tüketmesini istiyor.”

slot siteleri bahis siteleri hacklink