Son Dakika Haberler

Saygı Öztürk: Aytaç Yalman korona virüsten öldü, eşi karantinada

Saygı Öztürk: Aytaç Yalman korona virüsten öldü, eşi karantinada
Okunma : Yorum Yap

Saygı Öztürk: Aytaç Yalman korona virüsten öldü, eşi karantinada …

Sözcü gazetesi Ankara temsilcisi Saygı Öztürk, 16 Mart’ta tedavi gördüğü hastanede ölen emekli Kara Kuvvetleri Komutanı Aytaç Yalman hakkında çarpıcı bir iddia ortaya attı. Öztürk, emekli generalin ölüm sebebinin yeni tip korona virüsü olduğunu, eşi ile kız kardeşinin de karantinaya alındığını iddia etti.
Aytaç Yalman, tedavi gördüğü eski GATA’da 16 Mart’ta 80 yaşında öldü.

Sözcü gazetesi Ankara Temsilcisi Saygı Öztürk, KRT’de hazırlayıp sunduğu Sisler Bulvarı programında, emekli Orgeneral Aytaç Yalman’ın ölümüyle ilgili çarpıcı bir iddiada bulundu. Öztürk, eski adı GATA olan Sağlık Bilimleri Üniversitesi Sultan Abdülhamid Han Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde tedavi görürken hayatını kaybeden eski Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Aytaç Yalman’ın korona virüsü nedeniyle hayatını kaybettiğini, eşi Belma Aytaç ile kız kardeşinin de karantinaya alındığını ileri sürdü.

Öztürk, Aytaç Yalman’ın hastalık sürecini ve yaşananları şöyle anlattı:

“Sessiz sedasız bir komutanımız bu dünyadan göçtü. Emekli orgeneral, eski Kara Kuvvetleri Komutanı Aytaç Yalman önceki gün toprağa verildi İstanbul’da. Olay şöyle; Aytaç Yalman Paşa son derece sağlıklı, sporunu yapan bir insan. 80 yaşında Fenerbahçe Ordu Evi’nde orada, spor salonunda sporunu yapıyor. Bir gün spor yaparken nefes darlığı çektiğini ifade ediyor. Ve hemen bir özel hastaneye kaldırılıyor. Özel hastanede yapılan ilk tetkiklerden sonra ‘komutanım burada biz bu işi yapamayız, sizin başka bir hastaneye gitmeniz gerekir diyorlar. Geçmişte adı GATA olan hastaneye sevk ediliyor. Orada ilk tetkikler malum rahatsızlıktan, malum virüs olduğu ifade ediliyor. Komutan pazar günü kendini iyi hissederek evine gitmek istiyor. Fakat birkaç saat sonra hayata veda ediyor. Buraya kadar tamam, bir komutanın nasıl defnedildiğini iyi kötü biliyoruz. Hastaneden hemen oradan doğrudan alınıp, mezarlığa annesinin yanına götürülmesi, yani hiçbir tören yapılmadan, askeri arkadaşlarına bile bilgi verilmeden böyle bir olay gerçekleşiyor. Eşi Belma Hanım nerede? O da apar topar hemen hastaneye kaldırılıyor. Ve o da şu anda sözünü ettiğimiz hastanede karantina altında bulunuyor. Yalnız o değil aynı şekilde kız kardeşinin de karantina altında olduğunu biliyoruz.”

Duvar

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)