Son Dakika Haberler

Seattle Belediye Başkanı’ndan Trump’a: Sığınağına geri dön

Seattle Belediye Başkanı’ndan Trump’a: Sığınağına geri dön
Okunma : Yorum Yap

Seattle Belediye Başkanı Durkan, ‘Seattle iç teröristlerin egemenliğine geçti’ diyen Trump’a yanıt verdi: Sığınağına geri dön

ABD’nin Seattle kenti Belediye Başkanı Jenny Durkan, şehirde eylemcilerin oluşturduğu ‘otonom bölge’ye ilişkin Trump’ın “Radikal solcu Demokratlar tarafından yönetilen Seattle, iç teröristlerin egemenliğine geçti” açıklamasına tepki gösterdi. Durkan, Trump’a yanıt olarak “Hepimizi güvende tut. Sığınağına geri dön” dedi.

ABD’nin Seattle kenti Belediye Başkanı Jenny Durkan, şehirde protestocuların oluşturduğu “otonom bölge” konusunda eleştiride bulunan ABD Başkanı Donald Trump’a “sığınağına dön” cevabını verdi. Seattle’ın Demokrat Belediye Başkanı Durkan, “Siyahların Hayatı Önemlidir” etiketi ile Twitter hesabından Trump’a verdiği yanıtta, “Hepimizi güvende tut. Sığınağına geri dön” ifadelerini paylaştı.

Washington eyaleti Valisi Jay Inslee de, “Hükümeti yönetmeye kapasitesi olmayan bir adam Washington eyaletinin işine karışmamalı” diyerek, Trump’a “Tweet atmayı bırak” çağrısında bulundu. Seattle’daki gösterileri “aşırı solcu grupların kontrol ettiği” yönündeki iddiaları ise Belediye sözcüsü Lori Patrick, “Herhangi bir silahlı Antifa militanı ile etkileşim olmadı, yine de durumu yakından izliyoruz” diyerek reddetti.

“SEATTLE, İÇ TERÖRİSTLERİN EGEMENLİĞİNE GEÇTİ”

Siyah Amerikalı George Floyd’un polis şiddetiyle öldürülmesinin ardından Seattle’da düzenlenen protestolarda eylemciler, polisin çekilmesiyle otonom bölge kurmuştu. Washington Valisi İnslee ile Seattle Belediye Başkanı Durkan’a Twitter’dan tepki gösteren Trump, “Şehrinizi geri alın. Almazsanız, ben alırım. Bu bir oyun değil. Bu çirkin anarşistler acilen durdurulmalı. Hızlı hareket edin” ifadelerini kullanmıştı. Trump, “Radikal solcu Demokratlar tarafından yönetilen Seattle, iç teröristlerin egemenliğine geçti. Kanun ve nizam!” ifadesini kullanmıştı.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)