Son Dakika Haberler

“Seçim Haziran 2023’te olursa AKP’nin oy oranı yüzde 17-22 arasında olur!”

“Seçim Haziran 2023’te olursa AKP’nin oy oranı yüzde 17-22 arasında olur!”
Okunma : Yorum Yap

“Seçim Haziran 2023’te olursa AKP’nin oy oranı yüzde 17-22 arasında olur!”

CHP PM Üyesi Eren Erdem seçimlerin önümüzdeki yıl yapılması halinde AKP-MHP bloğunun oy oranıyla ilgili dikkat çekici bir tahminde bulundu. Erdem, AKP’nin oy oranındaki erimeye dikkat çekti

CHP’li Erdem Artı TV’de katıldığı programda erken seçim iddialarını yorumlarken, seçimin 2023 Haziran ayında yapılmasının mümkün olmadığını dile getirdi. CHP’li Erdem, Kasım ayında bir seçim beklediğini dile getirdi.

Erken seçim olacağı iddiasını ekonomik verilerle açıklayan CHP’li Erdem, “Ocak ayında doğalgaz, elektrik ve gıda maddeleri korkunç derecede zamlanacak. Önümüzdeki kış çok zor olacak, AK Parti iktidarı bir kış daha kaldıramaz” dedi.

Erdem, “Bugün yüksek bütçeli bir kampanya aynı zamanda sahada toplumu kamplaştırarak 3-4 puan arttırıp bir şekilde kazanma hayali kurabilecekleri bir oya sahipler” diye konuştu.
Önümüzdeki yıl enflasyonun üç haneli rakamlara geçebileceğini belirten CHP’li Erdem, “Bir felaket geliyor, bunların hiçbirine tedbir almayan, tüm bunlara çözüm üretip ortadan kaldırma kabiliyeti olmayan bir iktidarla karşı karşıyayız. Tüm bunlar kenarda dursun bu hükümetin dediğim gibi önümüzdeki Haziran’da oy oranı 17-22 seviyelerinde olacak. E şimdi o ortamda seçime gitmek var, bir de şimdi iyimser anketlerde 36-37 bandında çıkan rakamlarla seçime gitme var. Sizce hangisi tercih edilir?” ifadelerini kullandı.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

slot siteleri bahis siteleri hacklink