Son Dakika Haberler

Sedat Peker: Uğur Mumcu şehit ediliyor, yanına ilk gelen kim; katil en önce gelir, Mehmet Ağar

Sedat Peker: Uğur Mumcu şehit ediliyor, yanına ilk gelen kim; katil en önce gelir, Mehmet Ağar
Okunma : Yorum Yap

Sedat Peker: Uğur Mumcu şehit ediliyor, yanına ilk gelen kim; katil en önce gelir, Mehmet Ağar…

💥Organize suç örgütü lideri Sedat Peker, 1993’te evinin önünde düzenlenen bombalı saldırıyla suikaste uğrayan gazeteci Uğur Mumcu ve 1996’da Lefkoşa’da öldürülen gazeteci Kutlu Adalı‘nın cinayetlerine ilişkin olarak yaptığı açıklamada eski İçişleri Bakanı Mehmet Ağar ve eski MİT’Çi Korkut Eken’i işaret etti. Peker, “Uğur Mumcu şehit ediliyor, yanına ilk gelen kim; katil en önce gelir, Mehmet Ağar” derken, Kutlu Adalı’nın cinayetine yönelik olarak da “Yüce Allah o insanın kanını bize nasip etmedi. Adam namuslu adam, bu günleri görmüş, namuslu adam. Rumlara Kıbrıs’ı satacağı yok. Aradan zaman geçti, döndüler üç dört gün sonra. Denk gelinemedi. Korkut abiyle konuştuk. Dedi sonra gideceğiz. Onlara bağlı başka bir ekip öldürmüş. Karşılaştık Korkut abiyle, ‘Halloldu o iş’ dedi” ifadesini kullandı. 

1996’da Kıbrıs’ta ‘faili meçhul’ cinayete kurban giden gazeteci Kutlu Adalı “1996’da Kutlu Adalı’nın cinayetine değineceğiz dedik. Söz namus.” diyen Peker, “Biz o zaman Mehmet Ağar, Korkut Eken hep beraberiz… Genciz, vatanseveriz.. Bana genelde iş adamlarını yönlendiriyorlar,  faili meçhullerden ziyade. Onları da anlatacağım. Bana dedi ki, “Kıbrıs’ta bir adam var, Kıbrıs’ı Rumlara satmak istiyor.” İki profesyonel dedi… Dedim sana öz kardeşimi vereceğim, Atilla Peker’i. Uzmandır, sokaklarda yetişmiştir. Biletlerden bakabilirler. Yüce Allah o insanın kanını bize nasip etmedi. Adam namuslu adam, bu günleri görmüş, namuslu adam. Rumlara Kıbrıs’ı satacağı yok. Aradan zaman geçti, döndüler üç dört gün sonra. Denk gelinemedi. Korkut abiyle konuştuk. Dedi sonra gideceğiz. Onlara bağlı başka bir ekip öldürmüş. Karşılaştık Korkut abiyle, “Halloldu o iş” dedi. Atilla Peker doğruyu söyler. Öldürsek öldürdük derdim. Zamanaşımına girdi. Eşinin mücadelesini hep uzaktan izledim. Neyi anlatayım. Hepimiz birbirimizin aynısıyız.” dedi.

Peker şunları kaydetti:

“Kaç kişi böyle gitti. Bu Mehmet Ağar var ya bu Mehmet Ağar, emniyet müdürlüğü döneminde en yakın arkadaşları Behçet Cantürk, Hüseyin Baybaşin, Savaş Buldan… Tüm uyuşturucu işi yapanlar bunun arkadaşı. Kürt iş adamı diyolar ya hayır uyuşturucu işi yapıyorlar, hepsinden para aldı. Her işlerini hallediyorlardı. En son siyasete girip, hayali cumhurbaşkanlığı, hikâye böyle. Adam tüm geçmişi temizlemek için MGK’ya sunum yaptı. O zaman Tansu Hanım, onu ikna etti. Sonra başladılar, hepsini öldürmeye başladı. Kendi geçmişini temizlemek için yaptı.”

“Derin PKK da var sakın unutmayın. Mehmet Ağar’ın yaptığı organizasyonların hepsi kendi cebi içindi. Gördüm yaşadım, bana iş adamını aratıyorlardı. PKK para veriyor, ortak dostumuz. Adam Çorumlu nasıl PKK’lı olur? Ya veriyormuş dedi, adam bunun yanına gidiyor bir çanta parayla tabii ya. Neler neler ya. Temiz toplum…

En çok bağıran tezgâhı burada arkada bekliyor, çalacak. Diyarbakır Cezaevi’nden çocukların babalarına bok yedirip o eziyet edilmeseydi, sık kafasına öldür gitsin, onun çocuğu dağa gidiyor, arama yapıyor, namuslu arama yap, kadının üstünü soyuyorsun çocuğu görüyor dağa gidiyor, bizim içimizde böyle aptal kişiler yüzünden, bir de böyle uyuşturucu, silahtan beslenen….”

“Uğur Mumcu şehit ediliyor, yanına ilk gelen kim; katil en önce gelir, Mehmet Ağar”

“Uğur Mumcu, görüşüne katılırsınız katılmazsınız. Bence şehittir. Neden öldürüldü? Öldürüldüğü zaman yazdığı yazılara bakın. Terör bölgelerinde uyuşturucu tarlaları olur, satışları olur ve silah ticareti. Uğur Mumcu şehit ediliyor. Yanına ilk gelen kim, katil en önce gelir Mehmet Ağar. Eşine diyor ki, ‘Ben buradan bir tuğla çekersem devlet aşağı iner’ Bu meşhur sözdür. Devletin içinde yaşayanlar bunu bilirler. Uğur Mumcu, temiz adam, saf adam, tek başına bir adam.”

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)