Son Dakika Haberler

Sedat Peker’in basın danışmanı: “Haftaya ülke değiştirip yeni video yayınlayacak”

Sedat Peker’in basın danışmanı: “Haftaya ülke değiştirip yeni video yayınlayacak”
Okunma : Yorum Yap

Sedat Peker’in basın danışmanı: “Haftaya ülke değiştirip yeni video yayınlayacak”…

Sedat Peker’in danışmanı Emre Olur, gazeteci Alişer Delek’in sorusu üzerine “Haftaya ülke değiştirip yeni videosunu yayınlayacak. Video yayınlandığında konum, teknolojik yazılımlar/ürünlerle kolayca bulunabilir olduğu için güvenlik zaafı oluşturuyor” dedi.

Gazeteci Alişer Delek, Sedat Peker’in basın danışmanı Emre Olur’la yaptığı görüşmeyi aktardı. Delek’in “Neden Peker yeni video yayınlamıyor? Vaz mı geçti, bir pazarlık içerisinde mi?” sorusuna Olur, “Birleşik Arap Emirlikleri polisleri video yayınlamaya devam ederse hayati tehlikesinin artacağı uyarısında bulundu. Haftaya ülke değiştirip yeni videosunu yayınlayacak. Video yayınlandığında konum, teknolojik yazılımlar/ürünlerle kolayca bulunabilir olduğu için güvenlik zaafı oluşturuyor” diye  cevap verdi.

Olur, Sedat Peker’in Türkiye’den ne zaman çıktığı sorusunu ise, “Aralık 2019 ya da Ocak 2020. İstanbul Florya havalimanı, özel kiralık jet. Ödeme 20 bin Euro, bir arkadaştan borçla. Jet normalden fazla bekletiliyor havalimanında, yaklaşık bir saat, sonra ayrılıyor limandan” diyerek cevapladı. Ülke değişikliğini kendi imkanlarıyla yapacaklarını söyleyen Olur, Peker’in yurtdışında çıkma sebebi için ise, “Türkiye’den çıkma sebebi yaptırılmak istenen birtakım şeyler. Onları yapmamak için Türkiye’den çıktı. Zamanı gelince onlar da herkes tarafından bilinir” dedi. 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)