Son Dakika Haberler

Sedat Peker’in ‘Hürriyet’i ben bastım’ ifadesi, Ahmet Hakan yönetimindeki Hürriyet’te haber olmadı

Sedat Peker’in ‘Hürriyet’i ben bastım’ ifadesi, Ahmet Hakan yönetimindeki Hürriyet’te haber olmadı
Okunma : Yorum Yap

“Sedat Peker, ‘Hürriyet’i ben bastım’ diyor, o baskın sonrasında dayak atılmasını protesto yürüyüşleri yaptığımız Ahmet Hakan yönetimindeki Hürriyet’te haber olmuyor!” ….

Gazeteci-yazar Murat Yetkin, organize suç örgütü lideri Sedat Peker’in, “AKP’li vekil rica etti, Hürriyet gazetesini ben bastırttım” açıklamasına ilişkin olarak, “Sedat Peker, ‘Hürriyet’i ben bastım’ diyor, o baskın sonrasında dayak atılmasını protesto yürüyüşleri yaptığımız Ahmet Hakan yönetimindeki Hürriyet’te haber olmuyor!” değerlendirmesini yaptı. 

“Bu devir geçince kime gazeteci diyeceksiniz?” diye soran Yetkin, “Ve hiç düşündünüz mü, kime gazeteci demeyeceksiniz? Belki şu anda Sedat Peker videolarıyla başlayan tartışmanın sıcaklığı içinde bazılarınızın cevabı hazır olabilir. Devlet-mafya-siyaset-ticaret dörtgenine beşinci köşe olarak dahil olan medyanın içinde olanları sayabilirsiniz. Örneğin, Sedat Peker’in aralarındaki konuşmayı kaydedip yayınlaması üzerine Hadi Özışık, ‘hatam mesafeyi koruyamamak’ dedi. Mesafeyi koruyamama eşiğini çoktan aşmıştı zaten mümtaz Türk matbuatı. O eşik maalesef 1990’larda, 2000’lerde aşılmıştı. Şimdi çok daha çetrefil, daha örtülü ilişkiler olduğu da anlaşılıyor. Türkiye’nin çalkalandığı, siyasetin sarsıntı geçirdiği Sedat Peker videoları konusunda, İçişleri Bakanının çıkıp TRT’de konuşmasına rağmen hiç kalem oynatmayanlar, iki satır konuşmayanların karizması kötü çiziliyor.” dedi.

Yetkin şu ifadeleri kullandı: 

“Gazeteci karizmaları yani; yoksa böyle yaparak AK Parti nezdinde göze girdiklerini, gözde kaldıklarını sandıkları doğru ama bakıyorsunuz aynı ağır abiler, ablalar, Kasım 2020’de Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın damadı Berat Albayrak Hazine ve Maliye Bakanlığını bıraktığında da yazmamış. Dahasını söyleyeyim, internet arama motorlarına girin bakın, o tarihten bu yana da bu konuya hiç girmemişler, bir zamanlar yazdıkları iki satırla, ekrandaki iki cümleyle Türkiye’nin gündemini değiştiren gazeteci abiler, ablalar. Belki de yazdılar ama patronaj sansüründen geçmedi, onlar da o bölümlerin çıkarılmasına sessiz kalıp, bir daha muhatap olmamak için netameli konulara girmemeyi tercih ettiler; mümkündür. Türkiye’nin ekonomisini, siyasetini, yani hayatlarımızı gerçekten etkileyen ne varsa oralarda yoklar Yetmiyor, bir bakıyorsunuz, yine aynı kişiler, o kadar gazeteci işten atılırken, istifaya zorlanırken, düne kadar yanlarında çalışan, onlara abi, abla diyen meslektaşları hakları verilmeden kapının önüne konduğunda da satır yazmamış, cümle konuşmamışlar. Tatsızlık çıkmasın maksat. Gelene ağam, gidene paşam.

Sedat Peker, Hürriyet’i ben bastım diyor, o baskın sonrasında dayak atılmasını protesto için yürüyüşler yaptığımız Ahmet Hakan Coşkun yönetimindeki gazetede haber olmuyor; gazetenin çok önemli köşelerinde yorumlanmasını bırakın bir yana. Ama bazılarınız belki, o ağır abi ve ablaların ortak özelliğinin her devir bir yolunu bulup ayakta kalma olduğunu, bununla övündüklerini, son andaki keskin dönüşleriyle bu devirde enseyi karatmadan habercilik yapmaya çalışanları geride bırakacağını tahmin edecek kadar tanıyordur onları.”

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)