Son Dakika Haberler

Sedat Peker’in yeni ‘telefon ifşası’: Erdoğan’ın yeğenin eşiyle konuşmasını yayınladı

Sedat Peker’in yeni ‘telefon ifşası’: Erdoğan’ın yeğenin eşiyle konuşmasını yayınladı
Okunma : Yorum Yap

Sedat Peker’in yeni telefon ifşası: Erdoğan’ın yeğenin eşiyle konuşmasını yayınladı…

💥Sedat Peker, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yeğenin eşi Serdar Ekşi’ye, “Sen benimle görüşüp sonrasında aleyhimde yapılan çalışmalara ortaklık ettin, her şeyi biliyorum, görüşeceğiz. Biz hepimiz aileyiz her suçta beraberiz” diye seslenerek yaptıkları görüşmeyi ifşa etti.

Organize suç örgütü lideri Sedat Peker, yeni bir video yayımladı. Peker, AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yeğeninin eşi Serdar Ekşi ile olan telefon görüşmesini yayınladı. Peker “Sayın Cumhurbaşkanımız Tayyip abinin yeğeninin kocası Lazoil petrol dağıtım şirketinin sahibi serdar ekşi’nin karakolda milletvekilinin dövülme hadisesinin ve Suriye’ye giden askeri malzemelerle ilgili yaptığım telefon görüşmesi. serdar ekşi ne demiştim… Dik duracağız. Sen benle görüşüp sonrasında aleyhimde yapılan çalışmalara ortaklık ettin. Yaptığın her şeyi biliyorum, görüşeceğiz. Biz hepimiz aileyiz her suçta beraberiz.” dedi.

Söz konusu video için TIKLAYIN

Peker ile Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yeğeninin evli olduğu Lazoil petrol dağıtım şirketinin sahibi Serdar Ekşioğlu ile görüşmede değinilen konular şöyle:

SURİYE’YE GİDEN SİLAHLAR

Peker’in telefon görüşmesinde Ekşioğlu’na SADAT’a işaret ederek, “Biz 4 TIR yolluyorduk, onlar da 4 TIR veriyorlardı ama onların dağıtımını biz yapmıyorduk. Onlar getiriyorlardı, Suriye’de veriyorlardı başka yerlere… Bunlar silah mı satıyordu? Biz satmıyorduk, sen de vardın ben de vardım” derken, Ekşi’nin de “Evet, vardım vardım, birçok operasyonda vardım” şeklinde onayladığı görüldü.

“ORTALIK YANGIN YERİ”

Sedat Peker’in “Atmosfer orada nasıl?” sorusuna Ekşioğlu’nun “Reisim ortalık yangın yeri” demesi de dikkat çekti. Peker yayınladığı videoda Hilal Kaplan’ın eşinin kendisiyle görüşmek istediğini de belirterek “Hilal Kaplan’ın kocası Süheyb var ya Pelikan’ın başı. Benimle görüşmek istemiş.” dedi.

Serdar Ekşi (Ekşioğlu) kimdir?

Sedat Peker’in görüşmesini yayınladığı Serdar Ekşi (Ekşioğlu), Erdoğan’ın yeğeninin eşi. Ekşi, 2015 yılında orta ölçekli CityAmbulans isimli bir firmanın sahibiyken Suriye’ye yaptığı yardımlardan sonra bir anda yükselişe geçerek 2017 yılında Lazoil’i kurdu.

Ekşi, Berat Albayrak ve ekibi Pelikan grubuna yakınlığı ile biliniyor.

Ekşi, Peker’e ithafen şu tweeti atmıştı:

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)