Son Dakika Haberler

Merdan Yanardağ: Sedef Kabaş gözaltına alındı

Merdan Yanardağ: Sedef Kabaş gözaltına alındı
Okunma : Yorum Yap

Merdan Yanardağ: Sedef Kabaş gözaltına alındı

TELE1’de yaptığı konuşmalar nedeniyle Aktrollerin hedefi olan ve hakkında “Cumhurbaşkanına hakaret” suçundan soruşturma açılan Sedef Kabaş, gece saatlerinde evinden gözaltına alındı. Kabaş, adliyeye sevk edilmesinin ardından tutuklandı.

Gazeteci Merdan Yanardağ, Twitter hesabından Kabaş’ın gözaltına alındığını duyurdu.

Yanardağ, “Sedef Kabaş şu anda gözaltına alınıyor. Kendisine nedeni tam açıklanmamış, ama sanırım Erdoğan’a hakaret gerekçesiyle Emniyet’e götürülüyor. Olacak şey değil! Çağrılsa sabah ifadeye gidebilecek bir gazeteci üzerinden bütün toplum sindirilmek mi isteniyor?” ifadelerini kullandı.

Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı, Sedef Kabaş’ın TELE1’deki yaptığı konuşmalarla ilgili inceleme başlatmış ve Başsavcılık, inceleme sonucunda Kabaş hakkında “Cumhurbaşkanına hakaret” suçundan soruşturma açmıştı. Kabaş, gün boyu sosyal medyada hedef gösterildi.

RTÜK Başkanı bugün Kabaş’ı hedef almıştı

RTÜK Başkanı Ebubekir Şahin, Kabaş için bugün bir paylaşımda bulunarak “Sayın Cumhurbaşkanımızı hedef alması asla kabul edilemez” demişti.

Şahin, şu ifadeleri kullandı:

“TELE 1 yayın kuruluşunda,
Sedef Kabaş’ın Sayın Cumhurbaşkanımızı hedef alan kabul edilmesi asla mümkün olmayan sözlerine ilişkin inceleme kararı alınmıştır. Konu ilk Üst Kurul toplantısında Kurul gündemine getirilecektir. Kamuoyunun bilgisine sunarız.”

Kabaş, gece saatlerinde evinden gözaltına alındı.

Adliyeye sevk edildi

Gece saatlerinde evinden gözaltına alınan gazeteci Sedef Kabaş, bu sabah İstanbul Emniyet Müdürlüğü’ndeki işlemlerinin ardından Çağlayan’daki İstanbul Adliyesi’ne sevk edildi.

Kabaş, “Adalete güveniyorum” dedi.

Adalet Bakanı Gül: Hak ettiğini bulacaktır

Sedef Kabaş’ın Adliye’deki işlemleri sürerken Adalet Bakanı Abdülhamit Gül, sosyal medya hesabından Kabaş’ı hedef aldı.

Gül, isim vermeden Kabaş’la ilgili şu ifadeleri kullandı:

“Milletimizin oylarıyla seçilmiş Cumhurbaşkanımızı hedef alan, edepten nasipsiz, çirkin sözleri lanetliyorum. Haset ve nefretten doğan bu hadsiz ve hukuksuz ifadeler, milletin vicdanında ve adalet önünde hak ettiği karşılığı bulacaktır.”

Tutuklandı

Erdoğan’a hakaret gerekçesiyle gözaltına alınan gazeteci Sedef Kabaş tutuklandı.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)