Son Dakika Haberler

Selçuk Özdağ: Bana yapılan saldırıdan Bahçeli sorumludur

Selçuk Özdağ: Bana yapılan saldırıdan Bahçeli sorumludur
Okunma : 7 Yorum

“Bu saldırı ‘hukuk reformu’dur”….

➡️Selçuk Özdağ: Bana yapılan saldırıdan Bahçeli sorumludur

➡️Selçuk Özdağ, uğradığı saldırıyı anlatarak bu saldırının sorumlusunun MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli olduğunu işaret etti. Özdağ, cuma namazı için evinden çıktığı sırada silahlı 5 kişi tarafından saldırıya uğradığını ve şoförünün kafasına silah dayandığını söyledi.

Özdağ, Twitter hesabından Devlet Bahçeli’ye yönelik 14 tweet attığını ve nezaketi aşmayan sorular yönelttiğini ancak bunun karşılığında cevap verilmesi yerine “dönek” gibi ifadelerle hakaretlere maruz kaldığını ifade etti. Özdağ, “ben kazara mı ülkü ocağı başkanlığı yaptım, hapiste yattım, milletvekilliği yaptım” diye sordu.

Özdağ, “Selçuk Özdağ ancak öldürürlerse susar. Aziz millete sesleniyorum, bunların hukuk reformu bu. Kendilerini eleştirenleri susturmanın yolu silah, sopa, hakaret, küfür… Bunları yapıyorlar. Ben 3 dönem milletvekilliği yaptım. Ben 5 sene ülkü ocaklarında çalıştım, 7 sene idamla yargılandım, Muhsin Yazıcıoğlu’nun yardımcılığını yaptım. Bu saldırı demokrasi ayıbıdır. Türkiye’yi zorbalar ülkesi yapmayacağız. Burası orman kanunlarının geçerli olduğu bir ülke olmayacak. Sayın Cumhurbaşkanı bu failleri bulun. Ben hayatım boyunca hiçbir zaman korkmadım. Kenan Evren’den de korkmadım. Konuşmaya da devam edeceğim. Farklı şeyler de söyleyeceğim.” dedi. Özdağ, “işte bu saldırı hukuk reformudur, görün” dedi. Bu saldırının sorumlusunun Bahçeli olduğunu ifade ederek Bahçeli’nin özür dilemesi gerektiğini söyledi.

Özdağ’ın tehdit ve hakaretlere maruz kalmasına sebep olan söz konusu 14 tweeti şöyleydi:

1-Sn Bahçeli, taşıdığı tumturaklı sıfatların ağırlığı ve temsil ettigi mümtaz tabanı sayesinde ne söylediği ilgi çekenlerden biridir. Kendisine karşı muhataplık bu vech ile olup, sözlerinin ne mana içerdiğinin zaman ve mekana göre değişmesi ise de ayrı bir muammadır.

2-Zat-ı Alileri, “2013 yılı Haziran ayında tırmanan Gezi Parkı şiddeti, 2014 yılında gerçekleşen 6-8 Ekim olayları, 2015 yılının ikinci yarısından itibaren yeşeren hendek terörü, 15 Temmuz 2016’da vuku bulan FETÖ işgal denemesi ülkemizin mahvı için kurgulanan iç ve dış düşman

3-saldırılarıdır.” diyerek tarihi gerçeklere bir atıf yapmış. Merakımızı mucip kılan ise mesela, 17-25 Aralık olayları hakkında niçin tek bir söz dahi sarfetmediğidir. Zira o günlerde çalışma odasındaki saati “17-25” e sabitleyip o haftayı yolsuzluk haftası bile ilan etmişti.

4-Hatta hesap sormaya yeminler etmiş, bugün hain ilan ettiği Can Dündar ile aynı saatin önünde röportaj bile yapmıştı. Uygun gördüklerini! terör destekçisi ilan ederken, dün ağza alınmayacak sözlerle itham edip suçladığı AK Parti ve Gn. Başkanının koltuğuna sığınınca

5-söylenenler unutuluyor mu? Mesela bundan dolayı mı ki daha düne kadar FETÖ’cü ve gayri milli itham ettikleri İYİ Parti’ye eve dönün çağrısı yapmaktadırlar. Sn Bahçeli o gün söylediklerini mi unuttu yoksa? Ya da dün söyledikleriniz mi doğru değildi bugün söyledikleriniz mi?

6-Bugün “..2014 yılında gerçekleşen 6-8 Ekim olayları, 2015 yılının ikinci yarısından itibaren yeşeren hendek terörü..” diye sıraladığı olaylar esnasında Sn. A. Davutoğlu hükümet kurma teklifi götürdüğünde Sn Davutoğlu’na: “hdp ile kurun,chp ile kurun” diyerek güya olağanüstü

7-bir devlet adamı profili çizmişti Zat-ı Alileri! Bugün de hdp kapatılsın diyerek ne yapmak nereye varmak istemektedir!Madem HDP’nin biran önce kapatılmasını istiyorsunuz, Siyasi Partiler Kanunu’nuna göre bu başvuruyu tek başınıza yapmanızda bir beis yok. Elinizi tutan mı var?

8-Yoksa dert mi başka? Ya da HDP’ nin kapatılmasını istemek, gerçekten kapatılmış olmasından daha mı çok siyasi getiri sağlıyor? Memleket meselesi olduğunda mangalda kül bırakmayan Sn. Bahçeli esasen taşın altına elini koymaktan ziyade taşın altına elini koyan insanların

9- gölgesinde, sorumluluk almadan yetkili olmaya çalışan, güç devşiren bir siyasetçidir. Tıpkı başbakan yardımcısı olduğu dönemde Öcalan’ı kurtarmak için idam cezasını kaldıran yasal düzenlemeye sessiz kalarak zımmi destek verdiği gibi.

10-Akabinde 57. Hükümet ortaklığında Öcalan ile İmralı da devam eden müzakerelerde sessiz kaldığı gibi. Fetö neyse Selahattin demirtaş da odur diyen Sn Bahçeli, seçimler de Abdullah-Osman Öcalan kardeşlerden destek istenmesini meşru mu görmektedir?

11-Mesela Abdullah- Osman Öcalan kardeşler size göre kimdir Sn. Bahçeli? Çin zulmü altında soykırıma uğrayan Uygur Türkleri için çıkıp yeri göğü inleten o gür sesi ile bu kardeşlerimizin yanında durduğuna, sahip çıktığına da bir türlü şahit olamadık.

12-Türk milliyetçisi olduğunu iddia eden bir siyasetçi, Uygur Türklerine uygulanan zulüm ve soykırım karşısında, Rus sevdalısı Çin aşığı Aydınlıkçı Perinçekgillerden azade nasıl bir siyasi argümanının olduğunu bu millete izah etmek zorundadır..

13-ABD’deki Kongre işgali ile Boğaziçi Üniversitesinde yaşanan olayların aynı döneme denk gelmesinin dikkat çekici olduğunu ve tek kaynaktan beslendiğini iddia eden Sn. Bahçeli’ye bahse konu ilgili şahsı o tarihte rektör atayanın “iri ortağı” olduğunu hatırlatırım.

14-Son olarak Boğaziçi Üniversitesi öğrencilerinin ABD deki kongre baskınından ilham aldıklarını söyleyen Sn. Bahçeli’ye,bu baskını v Trump’ı destekleyenlerin kahir ekseriyetle AKP yöneticileri ile yandaşlarının olduğunu söylememe gerek yok sanırım.Sahi 17-25 Aralık Sizce nedir?

MHP’li Yalçın’dan Özdağ’a: “Gevşek”, dönek, hain, oportünist, revizyonist, satılmış, müptezel”

Selçuk Özdağ, Twitter paylaşımının ardından MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın tarafından hedef alınmıştı. Yalçın, “Kendisi hasbelkader MHP ve Ülkücü camiada başladığı siyasi hayatına BBP ve Ak Parti ile devam etmiş; ardından İYİ Partili olmuş, son olarak da Gelecek Partisi kurucular kuruluna girmiştir” dediği Özdağ’ı “bir siyaset bukalemunu”, “gevşek”, “dönek”, “hain”, “oportünist”, “revizyonist”, “satılmış” ve “müptezel” gibi sözlerle hedef almıştı.

Bahçeli’nin başdanışmanı Yıldıray Çiçek: “Fethullah’ın kurşun askeri”

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin başdanışmanı Yıldıray Çiçek de Türkgün gazetesinde bugün yayımlanan “Fethullah’ın kurşun askeri intikam peşinde!” başıklı yazısında Selçuk Özdağ’ı hedef almıştı. Yıldıray Çiçek, yazısında “(…)Serok Ahmet, geleceği olmayan Gelecek isminde bir parti kurdu ve o partiye de Cumhurbaşkanı Erdoğan’a yönelik kuyruk acıları olan, MHP düşmanlıkları iflah olmayan ne kadar müptezel var hepsini doldurdu. Bunlardan birisi de Fethullah Gülen sevdasıyla bilinen Selçuk Özdağ’dır. Bir zamanlar Fethullah Gülen ve örgütünü korumak için MHP’ye savaş açmıştı. Fethullah Gülen’in güdümünde ‘Bağımsız Ülkücüler’ adı altında ihaneti meşrulaştırma oluşumu kuran ve sürekli MHP’ye saldıran Selçuk Özdağ, AKP’den Serok Ahmet’in Gelecek Partisi’ne geçti, hâlen de bu özelliğine devam ediyor” ifadelerini kullanmıştı.