Son Dakika Haberler

Selçuk Özdağ’a saldıranlar birbirini tanımıyormuş!

Selçuk Özdağ’a saldıranlar birbirini tanımıyormuş!
Okunma : 3 Yorum

Selçuk Özdağ’a saldıranlar birbirini tanımıyormuş!

-Birlikte saldırıp aynı araçla kaçtılar, ‘Birbirimizi tanımıyoruz’ dediler …

Ankara’da evinin önünde silahlı ve sopalı saldırıya uğrayan Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ’a saldıranların ifadeleri ortaya çıktı. İfadelere göre, saldırganlar birbirini tanımıyor ve tesadüfen aynı araçla kaçtılar!

Özdağ’a yapılan saldırıyla ilgili gözaltına alınan 3 kişi daha tutuklandı. Şüpheliler ifadelerinde olayı “Ateş edilince kurşunlara hedef olmamak için yanımızdan geçen tanımadığımız şahısların arabasına binip kaçtık” diye anlattı. Özdağ’ın avukatı ise Halk TV’ye yaptığı açıklamada “Asıl failler dışarda, bu yakalananlar gencecik çocuklar” dedi.

Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve eski milletvekili Selçuk Özdağ’a yönelik saldırıda üç kişi daha tutuklandı. Üç kişi ifadelerinde, test sürüşü yapmak için galeriye giderken yolda kavgaya denk geldiklerini, ayırmaya çalışırken Özdağ ve arkadaşının arkadan ateş ettiğini ileri sürdü. Kaçtıkları sırada, Özdağ’a saldıranların arabasına mecburen bindiklerini belirterek, “Kim olduklarını bilmiyoruz” dediler.

Sözcü’den İsmail Saymaz’ın haberine göre; Saldırganlardan K.H., ifadesinde, arabalara meraklı olduğunu, test sürüşü yapmak ve gezip kafa dağıtmak için arkadaşları M.R.G. ve B.A. ile buluştuklarını söyledi. Galeriye giderken bağrışma sesi duyduklarını belirten K.H., kavgayı ayırmak için müdahale ettiklerini anlatarak, şunları söyledi:

“Birinin elindeki sopayı alıp tarafları uzaklaştırırken Özdağ, ‘Bayram, vur şu a… k… çocuklarını’ diye bağırınca silah çıkartılacağını anlayıp kaçtım. Arkadaşlarım da aynı yöne koştu. Arkamızdan atılan silah seslerini duydum.”

Selçuk Özdağ ile kavga eden grubun da aynı yöne kaçtığını savunan K.H., şöyle devam etti:

BİZE ‘ATLAYIN’ DEDİLER


“Biraz koştuktan sonra yanımıza beyaz renkli araç ‘Atlayın’ deyince arkamızdan atılan mermilere isabet olmamak için tanımadığım şahısların kullandığı araca bindik. O ana kadar M.R.G.’de silah görmemiştim. Araç yavaşladığı esnada M.R.G. kapıyı açıp silahı dışarıya attı. Bir müddet sonra üçümüz araçtan indik. Araçtakilerle konuşmadık. Arabada iki kişi vardı. Biz arabadayken, bağırarak küfrediyorlardı. Biz indikten sonra nereye gittiler, bilmiyorum.”

KİM OLDUKLARINI BİLMİYORDUK


Şüpheli M.R.G. ise ifadesinde kavgayı görünce cep telefonunu çıkarıp kayda girdiğini anlatarak, şunları söyledi: “Kavgayı çeker paylaşırım diye düşündüm. Kavga edenlerin kim olduğunu bilmiyorum. Video çekmek için yaklaştığımda tanımadığım biri ‘Bayram vur şu p…’ diye bağırdı. Silah çekebileceklerini düşünerek kaçtık.” M.R.G., uyuşturucu satıcılarından çekindiği için yanında taşıdığı kurusıkı silahı düşmesin diye eliyle tuttuğunu anlatarak, şöyle devam etti:

“Bu esnada yanımızdan araba geçiyordu. Ateş eden şahıs bizi vurmasın diye arabaya atlayıp bindik. Arabadakilerin kim olduğunu bilmiyorum. Arkadaşlarım da tanımıyordu. Tabancayı park halindeki araçlardan birinin altına attım.”

B.A. da aynı savunmayı yineledi.

 

Ne olmuştu?


Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Özdağ, 15 Ocak’ta evinin önünde 5 kişi tarafından saldırıya uğramıştı. Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’nca saldırıya ilişkin yürütülen soruşturma kapsamında daha önce 2 kişi daha aynı suçtan tutuklanmıştı. Özdağ’a yönelik saldırıda tutuklu sayısı beşe çıktı. Saldırganların kaçış anı kameralara yansımıştı.

YORUMLAR (3)