Son Dakika Haberler

Selçuk Özdağ’dan Devlet Bahçeli hakkında suç duyurusu

Selçuk Özdağ’dan Devlet Bahçeli hakkında suç duyurusu
Okunma : Yorum Yap

Selçuk Özdağ’dan Devlet Bahçeli hakkında suç duyurusu: Kendisi devlet içinde devletse buyursun ispat etsin…

➡️Devlet Bahçeli’nin Selçuk Özdağ hakkında ‘yaşadığı saldırıyı kendilerinin düzenlettirerek görüntüye aldıklarına’ dair iddiası üzerine Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ, suç duyurusunda bulunacağını bildirdi.

Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ, Devlet Bahçeli hakkında suç duyurusunda bulunacağını açıkladı.

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin Selçuk Özdağ’ın evinin önünde uğradığı silahlı ve sopalı saldırıya ilişkin bugün kullandığı, “Sicili kabarık bir siyasetçinin evinin balkonuna kamera yerleştirip kavga anını kayda aldırması sonra da dönüp masumiyet pozuna bürünmesi, bununla da yetinmeyip ‘Bana saldırdılar’ çığırtkanlığına tevessül etmesi bildik bir numaradır” ifadelerine yanıt geldi. Saldırıya uğrayan Özdağ, Bahçeli’nin sözlerine “Bu iddialar deli saçması. Yarın Bahçeli hakkında suç duyurusunda bulunacağız. Suçluluk psikolojisi içerisindeler” diyerek yanıt verdi.

T24’e konuşan Özdağ’ın açıklamasının tamamı şöyle:

“Bu iddialar deli saçmasıdır. Sayın Bahçeli’ye düşen görev savcılığa başvurmaktır. Suçluluk psikoloji içerisindeler, telaş içerisindeler. Çaresizliğin ve mağlubiyetlerinin göstergesi. Biz böyle alçaklıkları yapmayacak, yaptırmayacak kadar delikanlı insanlarız. Sayın Bahçeli nereden öğrenmiş balkondan benim görüntüleri çektirdiğimi. Kendisi devlet içinde devletse buyursun ispat etsin. Sayın İçişleri Bakanını, Adalet Bakanını ve Sayın Cumhurbaşkanını göreve davet ediyoruz. Bahçeli Fethullah Gülen’le ilgili ‘bu yaşlı başlı insanla uğraşmayın’ derken ben FETÖ’nün tehlikelerinden söz ediyordum.

 

‘SUÇLULUK PSİKOLOJİSİ İÇİNDELER’

 

İddiaların ispat edecekler. Sözü edilen kamera görüntüleri zaten başka bir taraftan çekilmiş. Bizim direnişimiz olayı engelledi. Olayı soruşturan savcıyı ben mi tehdit ettim. Çorum ve Derince’nin MHP’li il başkanları tehdit etmedi mi? Bana yapılan saldırı bir milattır. Siyasi terör saldırısıdır.”

 

BAHÇELİ NE DEMİŞTİ?


Partisinin Meclis grup toplantısında gündeme ilişkin açıklamalarda bulunan Bahçeli, Özdağ’a yönelik saldırıya da değinmiş ve şunları söylemişti:

“Bazı gazeteci ve siyasetçilere yönelik saldırılarda milliyetçi-ülkücü hareket arasında bağ kurmak zorba ve zorlama bir isnattır. Taraf olmadığımız saldırının faili olarak gösterilmek ucuz bir provokasyon taktiğidir. Hiç kimse şiddet ihalesini üzerimize yıkmaya çalışmasın. Gündeme gelmek için kendilerine saldırı organize edenler, sudan sebeplerle ve kişisel anlaşmazlıklarla husumet çemberine sıkışınlar suç ve suçluyu uzaklarda araştırmasınlar. Sicili kabarık bir siyasetçinin evinin balkonuna kamera yerleştirip kavga anını kayda aldırması sonra da dönüp masumiyet pozuna bürünmesi, bununla da yetinmeyip ‘Bana saldırdılar’ çığırtkanlığına tevessül etmesi bildik bir numaradır.”

 

NE OLMUŞTU?


Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ evinin önünde saldırıya uğramıştı. Özdağ’a saldıranlardan 2 kişi tutuklanmış, diğer saldırganların firari olduğu belirtilmişti. Selçuk Özdağ’a yönelik saldırıların görüntüleri de ortaya çıkmıştı.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)