Son Dakika Haberler

Selman Öğüt’ün sırtı sağlam: En yandaş abi ve yengeye sahip

Selman Öğüt’ün sırtı sağlam: En yandaş abi ve yengeye sahip
Okunma : Yorum Yap

Selman Öğüt’ün sırtı sağlam: En yandaş abi ve yengeye sahip…

İsmail Saymaz’ın canlı yayında tepki göstererek “Kadrolu provokatör!” dediği yandaş isim Selman Öğüt’ün Pelikancılar olarak bilinen grubun başındaki Süheyb Öğüt’ün kardeşi olduğu; yine Pelikancı olarak bilinen yandaş gazeteci Hilal Kaplan’ın ise Selman Öğüt’ün yengesi olduğu anlaşıldı.

“Bu ülkede Müslümanlara Kemalistler zulmetti” sözleriyle tepki çeken provokatif ‘akademisyen’ Selman Öğüt, merak edilen isim oldu.

“Selman Öğüt kimdir” haberimizde…

1984 Suudi Arabistan doğumlu Selman Öğüt’ün babası Salim Öğüt, FETÖ’nün kanalı Mehtap TV’de, kalp krizi nedeniyle hayatını kaybetmişti. Fethullah Gülen, Salim Öğüt’ün ardından taziye mesajı yayınladı.

Annesi Seher Öğüt ise FETÖ’nün kapatılan Armoni Derneği’nin yöneticisi olarak tanındı.

Pelikancıların başında bulunduğu iddia edilen Süheyb Öğüt’ün, Selman Öğüt’ün ağabeyi, yine Pelikancı olduğu iddia edilen yandaş gazeteci Hilal Kaplan’ın da Selman Öğüt’ün yengesi olduğu ortaya çıktı.

Biyografisi

1984 Mekke doğumlu olan Selman Öğüt, lisans eğitimini İstanbul Kültür Üniversitesi’nde tamamladı.

Marmara Üniversitesi Avrupa Birliği Enstitüsü Hukuk Bölümünden yüksek lisans derecesini aldıktan sonra aynı üniversitenin Sosyal Bilimler Enstitüsü Kamu Hukuku Bölümü doktora programına girdi. 2013 yılında doktora derecesi alan Selman Öğüt, 2009-2014 yılları arasında Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesinde araştırma görevlisi ve öğretim görevlisi olarak çalıştı.

Temmuz 2014 itibari ile İstanbul Medipol Üniversitesi Milletlerarası Hukuk Anabilim Dalı’nda öğretim üyesi olarak çalışmaya başladı. “BM Güvenlik Konseyi’nin Yeniden Yapılandırılması ve Uluslararası Örgütlerin Sorumluluğu” adlı kitapların yazarı olan Öğüt’ün uluslararası hukukun farklı konuları ile ilgili yayınlanmış muhtelif makaleleri vardır.

2005-2006 yılları arası Erasmus Programı bursiyeri olarak Almanya’nın Trier Üniversitesi’ne gitmiş, 2009 yılında yine Almanya’da bulunan Bonn Üniversitesi’nin yaz okulu programına tam burslu olarak kabul almıştır. Doktora çalışmaları için 2010 yılında Marmara Üniversitesi bursu ile London School of Economics’e gitmiştir.

2013 yılı içerisinde Türkiye Büyük Millet Meclisi Anasaya Uzlaşma Komisyonu’nda uzman olarak görev yapmış olan Selman Öğüt, halen İstanbul Medipol Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde öğretim üyesi olarak görev yapmaktadır.

SELMAN ÖGÜT’ÜN BABASI FETÖ’NÜN TV’SİNDE KALP KRİZİ GEÇİRDİ

Selman Öğüt’ün babası ilahiyatçı Salim Öğüt.

İstanbul Üniversitesi İlahiyat Fakültesi’nde Öğretim Üyesi olan Prof. Dr. Salim Öğüt, 1 Kasım 2010 tarihinde FETÖ’nün yayın organı Mehtap TV’de yayınlanan “Günışığı” programına konuk olmuş ve canlı yayında kalp krizi geçirmişti.

FETÖ’nün kanalında geçirdiği kalp krizi sonrasında uzun süre yoğun bakımda kalan Selman Öğüt’ün babası Salim Öğüt, 2012 yılında hayatını kaybetmişti. FETÖ elebaşı Fethullah Gülen’e yakınlığı ile bilinen Salim Öğüt’ün hayatını kaybetmesinin ardından, Fethullah Gülen de taziye mesajı yayınlamış ve şöyle demişti:

“İlmi ve faziletiyle ilahiyat camiasının mümtaz simaları arasında yer alan, hem ilahiyat fakültesinde uzun yıllar hizmet eden, hem de gönül dili ve hizmet heyecanı ile halkı tenvir için koşturan Prof. Dr. Salim Öğüt Beyefendi’nin, Mehtap TV’de bir irşad programında kalp krizi geçirmesi sonrası uzun bir nekahet dönemini atlatamayarak Hakk’a yürüdüğünü üzüntüyle öğrendim. Kendilerine Mevlâ-yı Müteal’den rahmet niyaz eder; başta ailesi olmak üzere talebe, dost ve yakınlarına sabr-ı cemil niyaz ederim.”

ANNESİ SEHER ÖĞÜT, FETÖ’CÜ DERNEĞİN YÖNETİCİSİ

15 Temmuz FETÖ darbe girişimi sonrasında, FETÖ’nün kapatılan derneklerinden biri de Armoni Derneği oldu. Armoni Derneği’ni, hükümete yakın Yeni Şafak Gazetesi de gündeme getirmiş ve FETÖ’nün Armoni Derneği’ni Alevi derneklerine sızmak için araç olarak kullanıldığı ifade edilmişti.

İşte bu Armoni Derneği’nin yöneticiliğini, Selman Öğüt’ün annesi Seher Öğüt yaptı.

AKADEMİK KARİYERİ İLE SORU İŞARETİ

Ciddi Gazete’nin verdiği bilgiye göre; Türkiye’deki tüm akademisyenlerin çalışmalarının arşivlendiği YÖK Akademik isimli resmi sitede, Selman Öğüt’ün sadece 6 makalesi ve tezden yayımlanan bir kitabı var.

Normal şartlarda bu akademik kariyerle Selman Öğüt’ün Türkiye’de hiç bir devlet üniversitesinde “doktora” ve “doçent” unvanı alamaması gerekirdi.

İsmail Saymaz’dan yandaşa canlı yayında tepki: Kadrolu provokatör!

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)