Son Dakika Haberler

Ne çektin be Selvi: Erdoğan saraylarda yaşayan birisi değil

Ne çektin be Selvi: Erdoğan saraylarda yaşayan birisi değil
Okunma : Yorum Yap

Erdoğan’ı “halkın adamı” göstereceğim diye ne çektin be Selvi!

“Erdoğan öyle muhalefetin iddia ettiği gibi saraylarda yaşayan birisi değil, onun yüreği hala Kasımpaşa’nın sokaklarında atıyor”…

Hürriyet yazarı Abdulkadir Selvi, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’la ilgili “Erdoğan öyle muhalefetin iddia ettiği gibi saraylarda yaşayan birisi değil, onun yüreği hala Kasımpaşa’nın sokaklarında atıyor” diye yazdı.

Hürriyet yazarı Abdulkadir Selvi, 4 bin 253 liraya yükseltilen asgari ücreti Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklaması üzerine “İlk kez bir asgari ücret, Cumhurbaşkanı tarafından açıklandı. Zaten Cumhurbaşkanı Erdoğan, iradesini çalışandan yana koymasaydı asgari ücret bu kadar artmazdı. Son dönemlerde dövizdeki dalgalanma ve hayat pahalılığı var. Ama şundan eminim ki, çalışanların yaşadığı hayat pahalılığını en derinden hissedenlerden biri. Cumhurbaşkanı Erdoğan’dır. Erdoğan öyle muhalefetin iddia ettiği gibi saraylarda yaşayan birisi değildir. Onun yüreği hala Kasımpaşa’nın sokaklarında atıyor” diye yazdı.

Selvi, “Şimdi sıra memurların ve emeklilerin yüzünü güldürecek refah artışında. Erbakan rahmetli oldu ama memurlar hâlâ onun zamanında yapılan zammı hatırlar. O nedenle Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın bu kez de refah artışında ağırlığını memurlar ve emekliler lehine koymasını bekliyorum. Böylece hem memur ve emeklinin yüzünü güldürür hem de milletin duasını alır” ifadelerini kullandı.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)