Son Dakika Haberler

Selvi, Peker’in iddialarına yanıt vermek yerine AKP yandaşı şirketin anket sonuçlarını yayınladı

Selvi, Peker’in iddialarına yanıt vermek yerine AKP yandaşı şirketin anket sonuçlarını yayınladı
Okunma : Yorum Yap

Tam algı zamanı!

Selvi, Sedat Peker’in iddialarına yanıt vermek yerine AKP yandaşı şirketin anket sonuçlarını yayınladı…

Organize suç örgütü lideri Sedat Peker, yayınladığı 5. videoda, kendisiyle ilgili “Sedat Peker’i kim koruyor, kim konuşturuyor?” başlıklı bir yazı kaleme alan Hürriyet yazarı Abdulkadir Selvi’yi hedef almış ve Selvi’ye ağır hakaretlerde bulunmuştu. Peker, “Sana o yazıları kimin yazdırdığını da biliyorum, düşkün, primci, yazıklar olsun lan sana, adam değilsin lan sen, hiçbir zamanda olamazsın” ifadelerini kullandı. Selvi, hafta sonu patlak veren bu olaya ilişkin hiçbir şey söylemezken anketler üzerinden algı operasyonuna başladı. Tüm anketlerde güç kaybettiği alenen görülen AKP’yi kurtarma çalışmalarına başlayan Selvi, AKP’li anket şirketinin sonuçlarını kullandı.

Abdulkadir Selvi, bugün köşesinde iktidara yakın Optimar’ın yaptığı anketi yazdı.

Son yapılan seçim anketlerinde AKP ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın oylarının düşüşte oluşu, iktidar medyası tarafından “algı yönetimi” olarak nitelendirilmişti. Geçtiğimiz günlerde, yapılan son anketleri köşesine taşıyan AKP’ye yakın isimlerden Hürriyet yazarı Abdulkadir Selvi, “Ne yazık ki son dönemde anket firmaları kamuoyunun nabzını tutmaktan ziyade algı operasyonları yapıyorlar” ifadelerini kullanmıştı.

SEÇİM ANKETİNİ KÖŞESİNE TAŞIDI

Abdulkadir Selvi; bugünkü “Anketten önemli sonuçlar çıktı” başlıklı köşe yazısında, Hilmi Daşdemir’in başkanı olduğu Optimar‘ın 26 ilde yapılan son seçim anketini paylaştı. Anket sonuçlarına göre, Türkiye’nin en önemli sorunlarının ekonomi ve koronavirüs olduğunu yazan Selvi, “Ancak uzayan pandemi kısıtlamasının ekonomik ve siyasal etkileri daha çok hissedilmeye başlandı” diye yazdı. Uzayan pandemi nedeniyle, ekonominin bir numara çıkmasının şaşırtıcı olmadığını yazan Selvi, “Peki sizce bu sorunu kim çözer?” sorusuna yüzde 35,4 oranında “AKP” yanıtının verildiğini yazdı.

PARTİLERİN OY ORANI

“AK Parti’nin oy oranını düşük göstermek için açık artırma açan anket firmaları üzülecek ama kararsızlar dağıtıldığında AK Parti’nin oy oranı yüzde 39.7 çıkıyor” diye yazan Selvi, “CHP’nin oy oranı yüzde 24.1 olurken onu 10.9’la MHP, 10.8’le HDP takip ediyor. Şaşırtıcı olan ise İYİ Parti’nin 9.8’le beşinci sırada gelmesi. Yükseliş içinde olan İYİ Parti açısından bu oranın alt gruplarının iyi incelenmesi gerektiğini düşünüyorum” ifadelerini kullandı.

EN BEĞENİLEN SİYASETÇİLER

Selvi; ‘En beğenilen siyasetçiler’ araştırmasında ise Erdoğan’ın yüzde 29,3’le ilk sırada olduğunu yazdı. Erdoğan’ı yüzde 13,4’le Mansur Yavaş’ın takip ettiğini yazan Selvi, Ekrem İmamoğlu’nun oranının yüzde 8,9 olduğunu köşesine taşıdı. Selvi’nin paylaştığı ankete göre, Kemal Kılıçdaroğlu’nun oranı ise yüzde 5,7’de kaldı. Selvi, Kılıçdaroğlu’nun bu sıralamada Meral Akşener ve Selahattin Demirtaş’ın arkasında kaldığını yazdı.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)