Son Dakika Haberler

‘Sen kimsin’ diye soran Erdoğan’a ağır yanıtlar!

‘Sen kimsin’ diye soran Erdoğan’a ağır yanıtlar!
Okunma : Yorum Yap

“#BenBuyum!”


Toplumsal hafıza tazelendi: ‘Sen kimsin’ diye soran Erdoğan’a ağır yanıtlar!


AKP Gençlik Kolları’nın Resmi Twitter hesabından yayınlanan “Sen kimsin?” videosuna, AKP döneminde yaşanan ve toplumsal hafızamıza damga vuran olaylarla yanıt verildi.

CHP Gençlik Kolları ise “Sen seç ben hangisiyim?” notuyla çarpıcı bir video yayınladı.AKP Gençlik Kolları’nın Resmi Twitter hesabından paylaştığı, Mustafa Kemal Atatürk’ün adına yer verilmeyen “Sen kimsin?” videosu gündem oldu. Sosyal medya kullanıcıları AKP’nin paylaşımına ‘Ben buyum’ yanıtlarıyla tepki gösterdi.


AKP’nin hazırladığı “Gençsin, daha yeni başlıyorsun. İşin çok, derdin çok” sözleriyle başlayan ve “Ama asla yalnız değilsin” diye devam eden videoda gençlere tarihten günümüze bir takım figürler anımsatılıyor. Videoda, “Sen Musab bin Umeyr’sin, üç kıtaya ferman salan Süleyman’sın, namıyla düşmana korku salan Kara Fatma, başörtüsünü yere düşürmeyen Şule Yüksel Şenler’sin, sen Türkiye’nin otomobilini yapan mühendissin…” ifadeleri yer alırken Atatürk’ün adına yer verilmediği dikkat çekiyor.

AKP Gençlik Kolları’nın videosuna ‘Atatürk’ tepkisi


Video, tüm figürlerin birleşip Tayyip Erdoğan’a dönüşmesine eşlik eden “Sen ümmetin umudusun, Recep Tayyip Erdoğan’sın” sözleriyle sona eriyor. AKP gençlik Kolları’nın Twitter hesabından paylaşılan bu videoya sosyal medya kullanıcılarından alternatif yanıtlar geldi.

“BEN BUYUM!”


İşte o yanıtlardan bazıları:

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)