Son Dakika Haberler

Gazetecilere psikolojik işkence! Serbest bırakılan gazeteciler hakkında yeniden yakalama kararı

Gazetecilere psikolojik işkence! Serbest bırakılan gazeteciler hakkında yeniden yakalama kararı
Okunma : Yorum Yap

Gazetecilere psikolojik işkence! Serbest bırakılan gazeteciler hakkında yeniden yakalama kararı …


Geçtiğimiz gece yurtdışı çıkış yasağı ve haftada iki kez imza şartıyla serbest bırakılan gazeteciler hakkında yeniden yakalama kararı çıkarıldı. Yeniçağ gazetesi yazarı Murat Ağırel hakkında yakalama kararı çıkarıldı.  Yeni Yaşam Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Mehmet Ferhat Çelik ve Yeni Yaşam gazetesi Yazı İşleri Müdürü Aydın Keser’in evine polis baskın yapılarak yeniden gözaltına alındı.

Ağırel sosyal medya hesabından yaptığı videolu paylaşımında, “Kitap fuarından dönüşte üzücü bir olay öğrendim. Savcılık benim hakkında yeniden tutuklama kararı vermiş. Beni evde bulamayınca eski kayınvalidemin evine baskın yapmışlar. Eski kayınbiraderime de tutanak imzalamanız lazım diyerek Vatan Caddesi Emniyet Müdürlüğü’ne çağırmışlar.  Orada neredeyse esir tutmuşlar. Şu anda da Vatan Caddesi’ne gidiyorum, muhtemelen beni tutuklayacaklar. Yeni bir dosya mı bilmiyorum, her şeyi bekliyorum. Daha önce de söylediğim gibi ben Mustafa Kemal Atatürk’ün devrimlerine inanan kemalist Türk genciyim. Ne benden darbeci, ifşacı vatan haini çıkaramazsınız. Korkmuyorum, susmayacağım, geliyorum” dedi. 

Yeni Yaşam Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Mehmet Ferhat Çelik ve Sorumlu Yazı İşleri Müdürü Aydın Keser ifade işlemlerinin ardından adli kontrol şartıyla serbest bırakılmıştı. Savcı karara itiraz etti. 

KESER GÖZALTINA ALINDI 


İtiraz üzerine Keser, sabaha karşı evine yapılan baskında gözaltına alındı. Keser’in Vatan Caddesi’nde bulunan İstanbul Emniyet Müdürlüğü’ne götürüldüğü öğrenildi. 

ÇELİK EMNİYETE ÇAĞRILDI 


Polis aynı saatlerde Yeni Yaşam Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Ferhat Çelik’in evine de baskın yaptı. Baskın sırasında evde olmayan Çelik emniyete çağrıldı. Çelik’in avukatlarıyla birlikte emniyete gideceği öğrenildi.   Ağırel, Çelik ve Keser, 6 Mart’ta tutuklama talebiyle mahkemeye sevk edilmiş ve adli kontrol şartıyla serbest bırakılmıştı. 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)