Son Dakika Haberler

Seval Türkeş, Alparslan Türkeş’i anma etkinliğine düzenlenen baskınla ilgili Soylu’yu işaret etti

Seval Türkeş, Alparslan Türkeş’i anma etkinliğine düzenlenen baskınla ilgili Soylu’yu işaret etti
Okunma : Yorum Yap

Seval Türkeş, Alparslan Türkeş’i anma etkinliğine düzenlenen baskınla ilgili Soylu’yu işaret etti: Saldırıların Soylu’nun himayesinde olduğu izlenimi var …

Seval Türkeş, Alparslan Türkeş için düzenlenen Ankara’daki anma etkinliğine yapılan baskına ilişkin “Bu saldırının İçişleri Bakanı’nın himayesinde yapılmış olduğu izlenimi var” diye konuştu.

Alparslan Türkeş’in eşi Seval Türkeş, Halk TV’de Seda Selek ile Perdenin Önü Arkası’nda Ankara’daki anma töreninde yaşanan baskına ilişkin açıklamalarda bulundu. Seval Türkeş, saldırının ardından MHP lideri Bahçeli’nin Mansur Yavaş’ı hedef gösterip tehdit etmesine dair, “Üzücü oldu bu bizim açımızdan çünkü Mansur Yavaş Bey, Türkeş Bey’in de sevdiği değerli bir arkadaşımız. Kendisi şu anda çok başarılı bir hizmet yaparak halkın sevgisini kazanmış ve işiyle meşgul olan… Kesinlikle şu anda siyasetle bir ilgisi yok. Artı bu vakıfla uzaktan yakından bir ilgisi yok.” dedi.

Saldırıya ilişkin konuşan Türkeş, “İnsanların bir araya gelerek anma yapması hoş bir şey ama organize bir çete gibi buraya saldırıp cehenneme çevirmek ve toplumda infiale sebep olmak büyük bir suçtur. Basit bir şey değil bu. Eğer bu takipsiz bırakıldığı takdirde daha başka şeyler olabilir. Sorumluların çok dikkatli olmaları gerekir. MHP de yönetimi ve sayın başkan bu konuyu bence önemseyip ele alması beklenmektedir. Kamuoyu da biz de bekliyoruz.” ifadesini kullandı.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)