Son Dakika Haberler

Sevda Noyan’dan ‘ölüm listesi’ itirafında geri adım: Boş bulunarak söyledim, özür dilerim

Sevda Noyan’dan ‘ölüm listesi’ itirafında geri adım: Boş bulunarak söyledim, özür dilerim
Okunma : Yorum Yap

Sevda Noyan’dan ‘ölüm listesi’ itirafında geri adım: Boş bulunarak söyledim, özür dilerim

“15 Temmuz boşluğumuza geldi, istediklerimizi yapamadık. Bu defa maddi manevi hazırlığımız var, en az 50 kişiyi benim ailem götürür” diyerek canlı yayında ölüm listesinin olduğunu itiraf eden Sevda Noyan ifadelerinden geri adım attı. Noyan, yayında yorulduğu sıralarda istemsiz olarak bu ifadeleri kullandığını söyleyerek “Boş bulunarak söyledim, özür dilerim” dedi. Noyan ayrıca, sözlerinin çarpıtıldığını ve photoshop ile eklemeler yapılarak “kamuoyunun kışkırtıldığını” öne sürdü.

Bir televizyon programında “15 Temmuz kursağımızda kaldı, benim listemde bizim siteden 3-5 kişi var” diyen ve hakkında soruşturma başlatılan Sevda Noyan’ın ifadesinin ayrıntıları ortaya çıktı. Noyan, ifadesinde söylediği sözlerden dolayı üzgün olduğunu belirterek, “Soruşturmaya konu olan sözleri boş bulunarak söyledim. Yayın sırasında istemsiz olarak spontane gelişen sohbet ortasında söylemiş olduğum sözlerden dolayı üzgünüm. Milletimizden özür dilerim” dedi.

Ülke TV’de Esra Elönü’nün sunduğu ‘Arafta Sorular’ programına katılan Sevda Noyan, “Ailemiz en az 50 kişiyi götürür” demişti. Hakkında suç duyurusunda bulunulan ‘yazar’ Sevda Noyan ile ilgili soruşturma başlatılmıştı. Geçen hafta İstanbul Adliyesi’nde ifade veren Noyan, sözlerinin “yanlış anlaşıldığını, yayın sırasında istemsiz olarak spontane gelişen sohbet ortasında söylemiş sözler olduğunu” kaydetti. Sabah’tan Sema Alim Dalgıç’ın haberine göre, Noyan, ifadesinde şunları söyledi:

“Televizyon programı 3 Mayıs 2020 gece yarısından önceki saatlerde başlamıştı. Sunucu Esra ile yapmış olduğumuz sohbetimiz yaklaşık 2.5 saat sürdü. Gecenin ilerleyen saatleri olması hasebiyle yorulmuştum. Sohbet sırasında kısaca ‘hain darbe girişimi ile ilgili olarak yeniden yapılabileceği yönünde bir beyanatı oldu. Ben de soruşturmaya konu olan sözleri boş bulunarak söyledim. Kesinlikle suç işlemek veya toplumu tahkir etmek gibi bir amacım yoktu. Benim herhangi bir listem olmadığı gibi insanlara zarar verebileceğim herhangi bir silahım da yoktur. Hain darbe girişimi ile ilgili olarak Türkiye Cumhuriyeti Devleti Yargısı en adil kararları verdiğine canı gönülden inanıyorum. “Milletimizden özür dilerim” Kanun ülkesinde ihkak-ı hak diye bir şey yoktur. Yargı gerekli önlemleri alır ve cezalandırmaları yapar. Yayın sırasında istemsiz olarak spontane gelişen sohbet ortasında söylemiş olduğum sözlerden dolayı üzgünüm. Milletimizden özür dilerim. Benim beyanlarım 15 Temmuz sürecinin toplumumuzda ve üzerimde oluşturmuş olduğu travmalar ve keskin acılar nedeniyle söylenmiş sözlerdir. Bunun tekrarının olmayacağına söz veririm.

“Kamuoyu kışkırtıldı”

“Bu sözlerimle kamusal düzeni korumak adına bir şeyler söylemeye çalışmıştım ancak sosyal medya ortamlarında çarpıtıldı. Özellikle terör örgütlerinin mensupları tarafından ve yurtdışı kaynaklı hesaplardan sözlerim sıkça çarpıtılarak ve photoshop ile söylediğim sözler de eklenerek kamuoyu daha da kışkırtılmıştır.”

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)