Son Dakika Haberler

Sevilay Yılman: Belediyeler tarafından yapılan ‘insan kaçakçılığının’ boyutları çok daha büyük!

Sevilay Yılman: Belediyeler tarafından yapılan ‘insan kaçakçılığının’ boyutları çok daha büyük!
Okunma : Yorum Yap

Sevilay Yılman: Belediyeler tarafından yapılan ‘insan kaçakçılığının’ boyutları çok daha büyük!


-Sevilay Yılman, belediyeler tarafından yapılan ‘insan kaçakçılığının’ belgelerini paylaştı!

Sevilay Yılman, “Skandalın boyutları çok daha büyük!” başlıklı yazısında Malatya Yeşilyurt Belediyesi’nde patlak veren insan kaçakçılığının boyutlarını yazdı. Yılman, Yeşilyurt Belediyesi’ndeki olayı araştırırken başka belediyelerde de insan kaçakçılığı yapıldığına dair belgelere ulaştığını aktardı. Yılman, yurt dışına götürülen kişilerinin çoğunun çift olarak gittiğini ve gidenlerden kişi başı 20 bin dolar alındığını iddia etti. Yılman, yurt dışına yaklaşık 1000(bin) kişinin götürüldüğünü belirtti.


Sevilay Yılman, Habertürk’teki yazısında Malatya Yeşilyurt Belediyesi’nin insan kaçakçılığı yaptığına ilişkin iddiaları irdeledi. Habertürk’te Veyis Ateş’in konuğu olarak edindiği bilgileri paylaşan Yılman, programa çıkarken eline başka belediyelerden bilgilerin de ulaştığını ifade etti. Yılman, edindiği son bilgilere göre Tokat/Erbaa, Van/Tuşba, Elazığ/Arıcak, Elazığ/Üçocak ve Bursa/ Yıldırım belediyelerinde de Malatya Yeşilyurt Belediyesi ile aynı yöntemle Almanya’nın değişik şehirlerine insan kaçırıldığını söyledi.

Yılman, edindiği yeni bilgileri bir yazı ile toparladı. Yılman’ın verdiği bilgilere göre; “elindeki belgeler vize gerektirmeyen hizmet pasaportu/gri pasaportla yüzlerce insanın Avrupa’ya kaçırıldığını ispatlıyor.”

Yılman’ın söz konusu yazısı şöyle:

“Zaten tahmin etmiştim haberi araştırırken sistemin açığını bulup belediye aracılığı ile yapılan insan kaçakçılığında tek adresin Malatya’nın Yeşilyurt İlçesi olmadığını… Yanılmamışım… Bugün kaleme almış olduğum; “Belediye eliyle insan kaçakçılığı mı gerçekleşti?” başlıklı yazım üzerine tarafıma aktarılan belge ve bilgileri de sıcağı sıcağına paylaşmak istedim değerli okurlarım.

BELEDİYE ELİYLE İNSAN KAÇAKÇILIĞI MI GERÇEKLEŞTİ?


Şu an elimde var olan belgeler Tokat/Erbaa, Van/Tuşba, Elazığ/Arıcak, Elazığ/Üçocak ve Bursa/ Yıldırım belediyelerinde Malatya Yeşilyurt Belediyesi ile aynı yöntemle Almanya’nın değişik şehirlerine vize gerektirmeyen hizmet pasaportu/gri pasaportla yüzlerce insanın Avrupa’ya kaçırıldığını ispatlıyor.

Kaynaklarım; “Çevreye duyarlı bireyler yetiştirmek” başlığı adı altında hayata geçirilen bu skandal organizasyonun boyutlarının sanılandan ya da bilinenden çok daha fazla olduğunu ve bu yolla da bugüne kadar 1000’in üzerinde insanın yurt dışına çıkarıldığını öne sürüyor. Bir yetkili; “İçişleri Bakanlığı soruşturmayı sürdürürken, kazdıkça olayın vahametini görüyor ve incelemeyi derinleştirecek” diyor.

Bu arada değerli okurlarım bugünkü yazımda Malatya/Yeşilyurt Belediyesi’nde; “Çevreye duyarlı bireyler yetiştirmek!” adı verilen projeyi hayata geçirerek belediye aracılığı ile insan kaçakçılığı organizasyonunun mimarının Bingöl’ün AK Partili Servi Beldesi eski belediye başkanı Ali Ayrancı olduğu iddialarını da aktarmıştım sizlere. Görüştüğüm polis kaynaklarımdan diğer belediyelerde yapılan organizasyonlarda da dahli olabileceği şüphesiyle soruşturmanın Ayrancı ismi üzerinde yoğunlaştırıldığını öğrendim. Son genel seçimde Bingöl’den AK Parti milletvekili aday adayı olan Ali Ayrancı’nın halen Bingöl Belediyesi’nde imar müdürlüğünde çalıştığını da kayıtlara düşeyim.”

İşte o belediyeler:

Elazığ/Üçocak:
Elazığ/Arıcak:


Van-Tuşba:Tokat/Erbaa:
Bursa-YıldırımYORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)