Son Dakika Haberler

Sevilay Yılman’dan hükümeti kızdıracak çıkış: Vatandaşa kesilen cezalar artık hükümsüzdür!

Sevilay Yılman’dan hükümeti kızdıracak çıkış: Vatandaşa kesilen cezalar artık hükümsüzdür!
Okunma : Yorum Yap

➡️Sevilay Yılman’dan hükümeti kızdıracak çıkış: Vatandaşa kesilen cezalar artık hükümsüzdür!

✔AKP’li belediyelerin ‘gri pasaportla insan kaçakçılığı’ yapmasıyla ilgili iddiaların üzerine giden Habertürk yazarı Sevilay Yılman, bugünkü yazısıyla da hükümeti kızdıracak. Yılman, tam kapanma sürerken binlerce kişinin İsrail’i protesto eylemlerinde bir araya gelmesini eleştirerek “Yalan yok içim cız etti. Çünkü kanun kanundur. Kişiye, sebebe, duruma göre fark göstermez, gösteremez! Bugüne kadar kapatma yasakları gereği kesilmiş tüm cezalar yok sayılmalı. Vatandaşa kesilen cezalar artık hükümsüzdür!” dedi.

İsrail’in Filistinlilere yönelik saldırıları, korona virüs salgınıyla mücadele kapsamında tam kapanma devan ederken başta İstanbul olmak üzere birçok ilde düzenlenen gösterilerle protesto edildi. Özellikle İstanbul ve Ankara’daki konsolosluk ve büyükelçilik binaları önünde toplanan binlerce kişi İsrail’e yönelik tepkilerini gösterdi.

Habertürk yazarı Sevilay Yılman da bugünkü “Vatandaşa kesilen cezalar artık hükümsüzdür!” başlıklı köşe yazısında tam kapanma sürerken binlerce kişinin bir araya gelerek eylemlere katılmasına eleştirdi. Yılman, “Yalan yok içim cız etti. Çünkü kanun kanundur. Kişiye, sebebe, duruma göre fark göstermez, gösteremez! Bugüne kadar kapatma yasakları gereği kesilmiş tüm cezalar yok sayılmalı. Vatandaşa kesilen cezalar artık hükümsüzdür!” ifadelerini kullandı.

“Kusura bakılmasın ama her ne sebep olursa olsun kapatma yasaklarına uymadığı için ceza kesilmiş vatandaşın artık o cezayı mahkemeye taşıyıp şikâyet etmesi anasının ak sütü gibi helaldir!” diyen Yılman, devamında şunları kaydetti:

“Devlet adaleti tesis etmekle mükelleftir”

“Ancak bence buna gerek kalmamalı. Vatandaş boşu boşuna mahkeme koridorlarına taşınmadan bu iş çözülmeli. Bugüne kadar kapatma yasakları gereği kesilmiş tüm cezalar yok sayılmalı. Şunu da söylemek istiyorum son olarak… Devlet adaleti tesis etmekle mükelleftir. Kanunu uygularken vatandaşların gerekçelerine bağlı olarak ayrım yapamaz. “Ama onların bu yasakları ihlal etmesinin sebebi çok hassas bir konu yüzünden!” deyip de kapatma kurallarının ihlalini görmezden gelemez. Ama geldi. Devlet bile/isteye yasaların, yasakların uygulamasında çifte standart durumunun oluşmasına bal gibi sebep oldu. O yüzden de sadece kural ihlali yaptığı için ceza kesilen vatandaşa değil… Günlerdir yasaklara uyacağım diye kafasını kapıdan dışarı çıkarmayan vatandaşına da büyük bir özür borçlu bu devlet!”

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)