Son Dakika Haberler
sesso video gratis porno gratis

Shrink Nedir?

Shrink Nedir?
Okunma : 5 Yorum

Shrink Nedir?

Shrink, bir çeşit paketleme türüdür. Üretimden çıkan ürünlerin son haline gelmesini ve tüketiciye korunaklı bir şekilde sunulmasını sağlar. Kelime anlamı olarak bakıldığında ise küçültme, çekme ve büzme manalarını taşır. Shrinkleme işlemi olarak bilinen bu paketleme yönteminde ürünlerin üzerine çift taraflı veya çepeçevre olacak biçimde esnek özel plastik malzemenin koyulması sağlanır. Isı etkisi ile film büzüştürülerek ürünün bir arada kalması amaçlanır.

Shrink Paketleme İşlemi Nasıl Gerçekleşir?

Shrink sayesinde paketleme işleminde paketlenmesi gereken ürünler el yardımı ile veya otomatik cihazlar sayesinde shrink makinesi içine yerleştirilir. Shrink paketleme makinasına yerleştirilen çift katlı film içerisine ürünler koyulur ve elle veya manuel olarak ürün film arasına oturtulur. Film üç köşesinden kesilerek ürünü bol duracak şekilde kavrar. Bazı ürünlerde shrinkleme işlemine gerek duyulmadan poşetlenmiş vaziyette tüketiciye sunulur.

Bol poşetin yetersiz kaldığı durumlarda ürün shrink makinasının tünelinden geçirilir ve film ürün formunu alarak korunaklı bir şekilde koyulan ürünü paketler. Özellikle market ürünlerinde sıklıkla tercih edilen bu yöntem yıllardır talepleri karşılar.

Hangi Ürünlere Shrink Paketleme Yapılır?

Shrink paketleme yöntemi hemen hemen her ürüne yapılabilir. Dondurma, çikolata, puzzle, yumurta, halıi profil ve boyu gibi çeşitli ürün gamına sahiptir. Daha sayılamayacak kadar ürün shrink makinası tünelinden geçerek korunaklı hale gelmiş olur. Ürünlerin shrinklemeye uygun olup olmadığını ise satış mühendisleri karar veriyor.

Shrink İşleminin Getirdiği Avantajlar

Shrink işlemi pek çok avantajı beraberinde getirir. Örnek vermek gerekirse ürünleri bir arada tutmaya yardımcı olur. Aynı zamanda rafta göze hoş hitap edecek şekilde sergilenmesini destekler. Bunların yanı sıra pek çok faydası da bulunur. Şu şekilde avantajlar gösterilebilir;


• Tüketici ürünün sıfır olduğunu anlayabilir.
• Nakliye esnasında ürün her daim korunaklı kalır.
• Ürünü dış etkenlere karşı koruma altına alır böylece tozlanma ve rutubet alma gibi durumlar söz konusu olmaz.

Shrink Makinesi Fiyatları

Shrink makinesi ücretleri firmadan firmaya farklılık gösterir. Bununla birlikte boyut da kalite kadar fiyat hususunda önemlidir. Sizler de https://www.sanayiden.com/shrink-makinesi sitesi üzerinden bu ürüne ulaşabilirsiniz.