Son Dakika Haberler

Sıvı yağ, mahalle bakkallarında plastik bardakta satılıyor

Sıvı yağ, mahalle bakkallarında plastik bardakta satılıyor
Okunma : Yorum Yap

Açlıktan bir adım önce: Sıvı yağ, mahalle bakkallarında plastik bardakta satılıyor…

Gıda ürünlerinin fiyatı zirve yaparken vatandaşın alım gücü iyice düştü. Vatandaş, ekonomik krize gramla alış veriş yaparak direniyor. Mahalle bakkalları tane ile şeker, plastik bardak ile sıvı yağ ve yarım paket şeklinde margarin satıyor.

Halk TV, hazırladığı bir haberle vatandaşın ekonomik gerçeğini gözler önüne serdi. Bakkalların poşetle, plastik bardakla sıvı yağ sattığı ortaya çıktı. Vatandaş, margarini ise yarım paket olarak alıyor.

Ayçiçek yağındaki hızlı fiyat artışı ekonomik krizle boğuşan vatandaş için ekstra bir yük haline geldi. Makarna, pilav, çorba için bile en temel ihtiyaç olan yağ, 2021 yılının ‘ekonomik göstergesi’ hâline geldi. Sosyal medyada skeçleri çekilen, törenle eve giren ayçiçek yağı, şimdi de gramla satılıyor.

Özellikle İstanbul’da plazaların gölgesinde kalan mahallelerde vatandaşın ekonomik krize gram gram alış veriş yaparak dayanmaya çalıştığı ortaya çıktı…

Halk TV muhabiri Dilan Alp ve kameraman Boğaçhan Özer Kuştepe’de bir bakkala girdi. Vatandaşların poşetle yağ aldığını, beş liralık peynir hatta yarım paket margarin aldığını görüntüledi.
porno seyret

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)