Son Dakika Haberler

Soylu: “FETÖ mü yaptı 15 Temmuz’u? 15 Temmuz’u FETÖ yapmadı”

Soylu: “FETÖ mü yaptı 15 Temmuz’u? 15 Temmuz’u FETÖ yapmadı”
Okunma : Yorum Yap

Soylu, Erdoğan’ın “eski dostların gönlünü almalıyız” sözlerini yanlış mı anladı?

-İçişleri Bakanı Süleyman Soylu: “FETÖ mü yaptı 15 Temmuz’u? Candaş Bey, 15 Temmuz’u FETÖ yapmadı, bizi rahat bırakmazlar. Ancak ayakta sağlam durursanız rahat olursunuz, bu kadar basit” …

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun canlı yayında yaptığı açıklamalar tepki çekti. Soylu, çok tartışılacak bir ifade kullanarak “FETÖ mü yaptı 15 Temmuz’u? Candaş Bey, 15 Temmuz’u FETÖ yapmadı, bizi rahat bırakmazlar” dedi. Soylu’nun, darbenin arkasındaki asıl güç olarak ABD’yi işaret ettiği iddia ediliyor. 

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Haber Global’in canlı yayın konuğu oldu. Gündeme ilişkin açıklamalarda bulunan Soylu, Boğaziçi eylemlerine tepki gösterirken 15 Temmuz’da yaşanan FETÖ’nün darbe girişimiyle ilgili sözleri dikkat çekti.

15 TEMMUZ’U FETÖ YAPMADI

Soylu, Twitter’da yapılan hakaretlerle ilgili değerlendirmelerde bulunurken şu ifadeleri kullandı:

“FETÖ mü yaptı 15 Temmuz’u? Candaş Bey, 15 Temmuz’u FETÖ yapmadı, bizi rahat bırakmazlar. Ancak ayakta sağlam durursanız rahat olursunuz, bu kadar basit.

Ben bunu karşı karşıya kaldığım tecrübelerim açısından, bu sistematik şekilde yapılan ve yaptırılan bir süreç. Ne yapılması lazım, bu tip hakaretlerde bunu bir daha yapamayacak konuma getirecek engel ortaya koymazsa bu daha artarak devam edecek. Siz ne yaparsanız yapın sizi beğenmiyorsa, sizi fikren yenemiyorsa, küfür edecek. Burada benim iç itirazım, olayın sistematik olarak tarifi yapıldığı zaman bunun bir kanuna ihtiyacı var. Ben bunun mağduruyum.”

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun “15 Temmuz’u FETÖ yapmadı” sözleri beraberinde tartışmaları da getirdi. Soylu’nun bu sözleriyle hangi örgütü, ülkeyi veya yapılanmayı kast ettiği anlaşılamazken, 15 Temmuzla ilgili tartışmalara yeni bir boyut getirdi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

slot siteleri bahis siteleri hacklink