Son Dakika Haberler

Soylu: Hadi ve Süleyman Özışık hakkında yarın suç duyurusunda bulunacağım

Soylu: Hadi ve Süleyman Özışık hakkında yarın suç duyurusunda bulunacağım
Okunma : Yorum Yap

İçişleri Bakanı Soylu: Şaşkınım, keşke bugünleri görmeseydim; mafya lideri ile bana tuzak kuran Özışık kardeşlere suç duyurusunda bulunacağım!

➡️İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Sedat Peker’in yayınladığı son videolar hakkında Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yeğeni Cengiz Er’e ait olan SuperHaber adlı internet sitesine açıklama yaptı. Soylu, “Hadi ve Süleyman Özışık hakkında yarın suç duyurusunda bulunacağım” dedi.

Bugün sosyal medya hesabından gazeteci Hadi Özışık ile görüşme yaptığı videoyu paylaşan Sedat Peker, iktidara yakınlığıyla bilinen Hadi Özışık’ın Soylu hakkında söylediklerini ortaya koymuştu. ‘Arabuluculuk” iddiasını yalanlayan Soylu, Süleyman Özışık ile yakın zamanda görüşmediğini açıkladı. Bakan, Hadi ve Süleyman Özışık hakkında yarın suç duyurusunda bulunacağını da belirtti.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Sedat Peker’in yayınladığı son videoları izlediğini ve  büyük şok yaşadığını dile getirerek, “Yıllardır birlikte teşrik-i mesaide bulunduğumuz arkadaşlar bunlar, şaşkınım.” dedi.

“ÖZIŞIK İLE GÖRÜŞMEDİM!”

Sedat Peker ile hayatında hiç tanışmadığını söyleyen İçişleri Bakanı, SuperHaber’e yaptığı açıklamada, kendisiyle gerçekleştirildiği öne sürülen “arabuluculuk” ziyaretinin hiç yaşanmadığını vurguladı. Soylu iddiaya ilişkin, “Süleyman Özışık ile en son geçen yıl haziran ayında görüştüm, yakın zamanda Süleyman Özışık ile temasımız olmadı.” ifadelerini kullandı.

Kendisine bir kumpas kurulduğunu da söyleyen Soylu sözlerine şöyle devam etti; “Yakından tanıdığımız arkadaşlar ismimizi kullanarak bir mafya lideri ile bana tuzak ve tezgah kurdular. Yarın sabah Hadi Özışık ile Süleyman Özışık hakkında suç duyurusunda bulunacağım.”

“KEŞKE BUGÜNLERİ GÖRMESEYDİM”

Yaşananlar nedeniyle oldukça üzgün olduğu gözlenen Soylu, SuperHaber’e yaptığı açıklamaları, “PKK ile terör örgütleri ve çeteler ile bu kadar mücadele veriyoruz, keşke başıma bir şey gelseydi de bugünleri görmeseydim.” sözleriyle bitirdi.

BOT HESAPLAR DEVREDE

Öte yandan Süleyman Soylu’ya destek vermek için bot hesapların devreye sokulduğu görüldü. #SeninleyizSüleymanSoylu hashtagi ile birçok saçma tweet atıldı.

İşte onlardan bazıları:

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)