Son Dakika Haberler

Soylu ile tartışmaya giren Barış Atay, Kadıköy’de saldırıya uğradı

Soylu ile tartışmaya giren Barış Atay, Kadıköy’de saldırıya uğradı
Okunma : Yorum Yap

Soylu ile tartışmaya giren Barış Atay, Kadıköy’de saldırıya uğradı


İçişleri Bakanı Soylu, Atay’a, ‘senden tam tecavüzcü olur, dikkat et yakalanma’ demişti


TİP milletvekili Barış Atay saldırıya uğradı.

Milletvekili Barış Atay, Kadıköy’de kimliği belirsiz 5 kişinin saldırısına uğradı. Tedavisi süren Atay’ın kaburgasında kırık olduğu tahmin ediliyor. Atay’ın şikayetçi olacağı öğrenildi.

Türkiye İşçi Partisi milletvekili Barış Atay, Kadıköy’de saldırıya uğradı. Atay, tedavi için Haydarpaşa Numune Hastanesi’ne kaldırıldı. Atay bugün İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile sosyal medyada karşı karşıya gelmiş ve Soylu’nun hakaretine uğramıştı.

Atay, Siirt’te intihar girişiminde bulunduktan sonra kaldırıldığı hastanede vefat eden 18 yaşındaki İpek Er’e tecavüz eden ve “nitelikli cinsel saldırı” suçlaması ile tutuklanan Musa Orhan’ın bir hafta sonra serbest bırakılmasını kastederek, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya “Sen bir seri tecavüzcüyü korudun, kolladın” demişti. Soylu ise, Atay’ın tweetine, “Benden ‘tecavüzcü kollayıcı’ olmaz da senden tam tecavüzcü olur” diyerek yanıt vermişti.

Türkiye İşçi Partisi, Atay’ın sağlık durumunun iyi olduğunu belirterek şu açıklamayı yaptı:

“Gün içinde Süleyman Soylu tarafından hedef gösterilen Genel Başkan Yardımcımız Barış Atay, bu gece “kimliği belirsiz” bir grubun saldırısına uğramıştır. Barış yoldaşımızın sağlık durumu iyidir. Dayanışma dilekleri için teşekkür ederiz.”

Tedavisi süren Atay’ın şikayetçi olacağı öğrenildi.  

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)