Son Dakika Haberler

Soylu kendini böyle savundu: Teröristi taksici teşhis etti!

Soylu kendini böyle savundu: Teröristi taksici teşhis etti!
Okunma : Yorum Yap

Erdoğan buna ne diyecek?

Kılıçdaroğlu’nun tepki gösterdiği Soylu kendini böyle savundu: Teröristi taksici teşhis etti!

PKK’nın Mersin’deki polis evine yapılan saldırıyı üstlenmesinin ardından teröristin kimliği üzerinden yapılan tartışmalar başka bir boyut kazandı. Kılıçdaroğlu, saldırıyı gerçekleştirdiği öne sürülen terörist üzerinden CHP’yi hedef gösteren Süleyman Soylu’ya sert tepki gösterdi. Kılıçdaroğlu, “Şimdi çıkın ve teröriste ait DNA raporunu açıklayın” çağrısında bulundu. Soylu kendini “teröristi taksici teşhis etti” diye savundu.

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Mersin’de polisevine yönelik saldırıyı partileriyle ilişkilendiren iktidara çok sert çıktı.

Mersin’in Mezitli ilçesindeki Tece Polisevi’ne yönelik düzenlenen saldırı sonrası iktidar kanadı, saldırıyı gerçekleştirenin CHP’nin 2013’teki ‘tutuklu gazeteciler’ raporunda yer alan Dilşah Ercan olduğunu ileri sürerek saldırı nedeniyle Kılıçdaroğlu’nu suçlamıştı. Saldırının ardından iktidar ve medyası CHP’yi terörle ilişkilendiren açıklamalar yaptı. Ancak daha sonra saldırıyı gerçekleştirenin Dilşah Ercan olmadığı öne sürüldü. Saldırıyı üstlenen PKK’nin askeri kanadı HPG de saldırıda Dilşah Ercan’ın yer almadığını, “Dilşah Ercan’ın yaşadığını ve faaliyetlerine devam ettiğini” duyurarak, saldırının Dilara Ürper ve Emel Feremez Hisen tarafından gerçekleştirildiği açıklamıştı. Bu gelişmelerin ardından Kılıçdaroğlu sert sözlerle iktidara “gerçeği açıklayın” çağrısında bulundu.

“İki gündür kirli propaganda yürüten Erdoğan ve yaveri fotoroman Süleyman… Öldürülen teröristin DNA raporuna rağmen, tam 2 gündür yalan söylediniz, havuz medyanız manşetler attı. Oysa ben ne dolaplar çevirdiğinizi iki gündür biliyorum. Bile bile yalan söylediniz” diyen Kılıçdaroğlu, şunları söyledi:

“Şimdi çıkın ve teröriste ait DNA raporunu açıklayın, bu millet bir kez ağzınızdan doğru bir şey duysun. Başsavcıya dosyaya el koyun dediniz. Başsavcıya sesleniyorum, o dosyayı gizlemeye çalışma, biliyoruz gerçekleri… Utanmıyor musunuz!”

SOYLU’NUN YANITI: TAKSİCİ TEŞHİS ETTİ

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ise Kılıçdaroğlu’na verdiği yanıtta “Teröristi taşıyan taksici teşhisini yaptı” diyerek iddiasını savundu.

Twitter’da Kılıçdaroğlu’nun “Bile bile yalan söylediniz” sözlerini alıntılayan İçişleri Bakanı Soylu, şu paylaşımları yaptı:

“Kılıçdaroğlu; İki gün PKK’nın ipini bekledin. Bizi yine şaşırtmadın. Sizin bu devletle bir meseleniz var. Yapılan saldırıyı ilk önce adamların DEAŞ’a yıktı. Tutmayınca adamların “cinnet geçiren bir kadın Polis” yalanına sarıldı. Derdiniz, ortağınız PKK’yı kurtarmak… Saldırıyı PKK yaptığı belli olup, devletin yargının tespitlerine rağmen teröristleri gazeteci kılığına sokup Türkiye’ye “en büyük gazeteci cezaevi” iftirasıyla teröristleri aklaman ortaya çıkınca PKK açıklamasına sığınacak zavallısın. 1-Teröristi taşıyan taksici teşhisini yaptı 2- Yıllarca terör örgütünde birlikte olduğu örgüt mensubu sözde ölümsüzler taburunda sabotajcı eğitimi alıp Türkiye’de eylem yapmak üzere görevlendirildiğini belirtip hemen teşhisini yaptı. 3- Hoşuna gitmeyecek ama parmak izleri ile yapılan çalışmada bir tanesinde eşleşme çıktı. 4- Kurtarıcın PKK’nın açıklamasındaki teröristlerle ilgili tüm detaylara da çalışılıyor. 5-PKK’nın açıklamasını referans alıp kabul ettiği teröristlerle ilgili henüz sonucu çıkmamış raporların üzerinden terör örgütünü ve utanılacak parti raporunu korumaya alıyorsun. Yani terör örgütünün tespiti imkansız Suriyeli isim verip, “Zozan arkadaşımızın (yani Dilşah Ercan) bu olayla herhangi bir ilgisi yoktur, görevinin başındadır.” demesine sığınmaktan bile utanmıyorsun. 6’lı masada sıkıştın PKK’ya sığındın Yazıklar olsun…”

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)